Franciszek jako pierwszy zapisze się na Światowe Dni Młodzieży

Jak informują gospodarze przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, papież Franciszek będzie pierwszym pielgrzymem, który zarejestruje się w elektronicznym systemie, przygotowanym dla uczestników spotkania. System ten ma zostać uruchomiony do końca października.

fot. M. Mazur / Episkopat.pl

Od wielu miesięcy organizatorzy ŚDM wspólnie z watykańską Dykasterią ds. Świeckich, Rodziny i Życia, pracują nad aktualizacją systemu rejestracyjnego, za pomocą którego uczestnicy ŚDM zgłaszają swój udział. Prace te polegają na dostosowaniu systemu, stworzonego przy okazji ŚDM w Krakowie, do programu i rozwiązań logistycznych, zaplanowanych na spotkanie w Lizbonie.

Jak informuje koordynator lizbońskich przygotowań bp Américo Aguiar, jego uruchomienie zaplanowane jest przed końcem października, a pierwszym pielgrzymem, który zgłosi swój udział, będzie papież Franciszek – podobnie, jak było to w przypadku rejestracji na ŚDM w Krakowie w 2016 r. i w Panamie 2019.

Jeśli ten gest rzeczywiście miałby miejsce, byłby on kolejnym argumentem zaprzeczającym przypuszczeniom, jakoby papież Franciszek planował swoją rezygnację przed przyszłorocznym spotkaniem młodzieży.

Reklama
Reklama

Niezależnie od postępu prac w Lizbonie, Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM w Polsce od miesięcy promuje Światowe Dni Młodzieży i zachęca młodych ludzi do zgłaszania się do punktów przygotowań w polskich diecezjach i parafiach.

Do najważniejszych wydarzeń, które pomogą młodym ludziom zmobilizować się do tego udziału w tym spotkaniu, należeć będzie publikacja corocznego papieskiego przesłania do młodzieży, obchody ŚDM w diecezjach w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada br. a także pielgrzymka relikwii bł. Carlo Acutisa, która rozpocznie się 9 września i potrwa 3 miesiące w około połowie polskich diecezji.

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie odbędą się w dn. 1-6 sierpnia 2023 r. pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, odbywające się na terenie całej Portugalii. Informacje o polskich przygotowaniach można znaleźć na stronie: sdmpolska.pl

Reklama
Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę