Finlandia: chrześcijanie, muzułmanie i żydzi bronią uchodźców

„Wyrażamy zaniepokojenie erozją zasady równego traktowania każdego człowieka w społeczeństwach europejskich, zmianą postawy wobec uchodźców i ubiegających się o azyl, jak również coraz większą nierównością związaną z akcjami ofensywnymi w całej Europie” – napisali wspólnie katolicy, prawosławni, luteranie, muzułmanie i żydzi w liście opublikowanym w fińskiej gazecie „Helsinki Sanomissa”.

Jest to odpowiedź na rozważany w tamtejszym parlamencie rządowy projekt zaostrzenia kryteriów łączenia rodzin uchodźców. Opublikowana 7 kwietnia propozycja zakłada, że imigrant będzie musiał udokumentować posiadanie wystarczających środków utrzymania rodziny, by uzyskać prawo do jej sprowadzenia.

„Złota zasada, wpisana w serce każdego człowieka, prowadzi nas do traktowania innych w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być traktowani” – czytamy we wspólnym dokumencie. Prawo do łączenia rodzin obowiązuje „niezależnie od pochodzenia społecznego, kulturowego czy religijnego”, a decyzje polityczne muszą być podejmowane z uwzględnieniem rodziny – podkreślają autorzy listu.


RV / Helsinki

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę