Nasze projekty

Elon Musk spotkał się z papieżem Franciszkiem

Papież Franciszek przyjął w piątek jednego z najbogatszych ludzi Ziemi - Elona Muska, któremu towarzyszyło czworo z jego siedmiorga dzieci.

Fot. Elon Musk/Twitter

„Technologia uratuje świat”

Paolo Rodari w dzienniku w La Repubblica pisze,  że „Franciszek znalazł się przed jednym z najbogatszych ludzi na świecie, ale – jak mówią w Watykanie – bardzo prostym i przede wszystkim z wielkim poczuciem humoru”.

Okazał, że wierzy w przyszłość ludzkości i to się Franciszkowi podobało. „Technologia uratuje świat” – przypominał kilkakrotnie Musk.

Elon Musk podzielił się zdjęciem ze spotkania na swoich mediach społecznościowych. „Jestem zaszczycony spotkaniem z papieżem Franciszkiem” – napisał.

Reklama

Nieoficjalne spotkanie?

Niewiele wiadomo o spotkaniu z papieżem Franciszkiem, które podobno trwało 40 minut. La Repubblica zwraca uwagę, że „spotkanie to nie zostało umieszczone w oficjalnym biuletynie Stolicy Apostolskiej„.

Jedną z hipotez krążących obecnie wśród śledzących konta przedsiębiorcy jest to, że Musk przybył do Włoch wraz z rodziną, aby świętować swoje urodziny – Musk urodził się w Pretorii w RPA 28 czerwca 1971 roku. Miał spędzić w Rzymie spędziłby kilka godzin, a potem maił wyjechać do Wenecji.

Reklama

Elon Musk. Najbogatszy człowiek świata

Elon Reeve Musk to założyciel lub współzałożyciel przedsiębiorstw PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i Boring Company. Pochodzi z Afryki Południowej, mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych (posiada obywatelstwo południowoafrykańskie, kanadyjskie oraz amerykańskie).

Jest dyrektorem generalnym i technicznym w SpaceX, dyrektorem generalnym i głównym architektwm w Tesla Inc. W styczniu 2021 został uznany najbogatszym człowiekiem świata wg magazynu „Forbes” i agencji Bloomberg.

Reklama

zś,KAI/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę