Nasze projekty

Biskup przed Bożym Narodzeniem spowiada… na dworcu kolejowym

Biskup pomocniczy archidiecezji bratysławskiej Józef Haľko co roku przed Bożym Narodzeniem przyciąga uwagę mediów. To wszystko za sprawą nietypowego miejsca, gdzie udziela sakramentu spowiedzi. Robi to na głównym dworcu kolejowym w stolicy Słowacji.

fot. Beyond Faith CR, cathopic.com/wirestock, freepik,com

Biskup najpierw ogłasza na portalu społecznościowym, gdzie i kiedy będzie dostępny do rozmowy, a następnie w podanych datach udaje się na dworzec. Wiele osób nie dzwoniłoby do drzwi Pałacu Arcybiskupiego ani na plebanię, ale chciałoby porozmawiać ze mną lub z dwoma pomagającymi mi kapelanami w tej czy innej sprawie – powiedział bp Haľko w rozmowie z portalem internetowym „Svet krestanstva” (Świat chrześcijaństwa). 

Najlepszym miejscem do przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania jest nadal konfesjonał, ale można go również udzielić lub umówić się na spotkanie w miejscu publicznym – powiedział bp Haľko. Jego zdaniem „szczytem komunikacji” jest to, że może powiedzieć osobie, która tego szuka: „To nie ja jestem ważny, ale Jezus, który ci przebacza”.

Pierwotny plan spowiadania w jadących pociągach nie doszedł do skutku, ale kierownictwo Dworca Głównego w Bratysławie powitało jego inicjatywę z zadowoleniem. Za pierwszym razem z oferty skorzystało sto osób.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę