Abp Szewczuk: zwycięstwo Ukrainy jest nieuniknione

"Dziś na Ukrainie wszyscy, od najmniejszego do największego, marzą, modlą się, walczą i umierają za wolność i niezależność własnej ojczyzny. I wiemy, że ta nasza nadzieja jest pewna, bo wzywa nas do niej Pan" - mówił w swoim codziennym orędziu abp Światosław Szewczuk

fot. Алесь Усцінаў/pexels.com

W ramach swoich ataków na ludność cywilną poza linią frontu Rosjanie znowu ostrzelali ostatniej doby centrum Charkowa. W okolicach tego miasta zbombardowano również szpital. Ponadto wojsko agresora uderzyło z dala na niewojskowe obiekty w innych obwodach Ukrainy. A jednak obrońcy potrafią wytrwać w nierównej walce z nienasyconym krwiożerczym okupantem – wskazał abp Światosław Szewczuk.

Zwierzchnik ukraińskich grekokatolików kontynuował rozważania nad źródłami wewnętrznej siły, która pozwala jego rodakom nie poddawać się. Zauważył, że bardzo ważna jest tu pewność zwycięstwa.

Jakby ktoś chciał zatrzymać słońce wstające nad ziemią – czego on nigdy nie da rady zrobić – tak samo zwycięstwo Ukrainy, zakończenie tej wojny, jest nieuniknione. Ale osiągnięcie owego wspólnego ogólnonarodowego celu przybliżamy codziennymi krokami naszej nadziei. Dlatego niezwykle ważnym jest nie stać w miejscu, kiedy świat obraca się tak szybko. Ważne, aby nie zostać zakładnikami urojeń. Ponieważ, kiedy spadają bomby, kiedy człowiek popada w ekstremalne sytuacje, czasem nie wiadomo, co robić, i jest się zagubionym. Tak potrzeba w owych warunkach jasno uświadomić sobie cel swojego życia, swoich działań, swojej służby. Ruch zawsze wymaga świadomości kierunku – mówił abp Szewczuk.

Reklama
Reklama

I dzisiaj mamy zadbać o tzw. mapy naszej nadziei dla przyszłych pokoleń Ukraińców oraz dla całego świata. A dla nas chrześcijan źródłem nadziei jest nasza wiara w Boga. Bo wiemy, iż ostateczny cel ludzkiego życia i zmagań stanowi On (…). Ale do owej wspólnej mety mamy zmierzać razem (…). Dziś na Ukrainie wszyscy, od najmniejszego do największego, marzą, modlą się, walczą i umierają za wolność i niezależność własnej ojczyzny. I wiemy, że ta nasza nadzieja jest pewna, bo wzywa nas do niej Pan – powiedział arcybiskup większy kijowsko-halicki.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę