Nasze projekty

Abp Szewczuk: walczymy w obronie prawdy i sprawiedliwości

"Ukraińska walka, to, co teraz razem z wami przeżywamy na ludzkim, społecznym poziomie, staje się prawdziwym światłem dla wielu ludów na całym świecie. Jest świadectwem istnienia i obecności prawdy oraz sprawiedliwości, za które warto oddać swoje życie" - wskazał w swoim dzisiejszym orędziu abp Światosław Szewczuk.

fot. Taine Noble/unsplash.com

Ukraina znowu opłakuje licznych zabitych oraz zranionych, naszych braci i sióstr – dodał. Trwają walki na całej linii frontu – na granicy między, prawie w całości wyzwolonym obwodem charkowskim oraz Ługańszczyzną, w okolicach Chersonia czy na Donbasie, gdzie Rosjanie dalej zażarcie atakują. Ponadto agresor nie ustaje w ostrzeliwaniu miast w głębi kraju.

Zwierzchnik ukraińskich grekokatolików prowadził dalszą refleksję nad chronieniem rodziny w celu ratowania tkanki społecznej jego ojczyzny. Hierarcha zaznaczył dzisiaj możliwą trudność w odkrywaniu i zachowaniu własnej tożsamości płciowej stanowiącej dar od Boga. Dlatego zapraszał do szczerego szukania prawdy, zarówno na poziomie osobistym, jak i jako naród.

„Wiemy, że taka Ukraina, jaka była do 24 lutego tego roku, już nie istnieje”

Możemy powiedzieć, że ukraińska walka, to, co teraz razem z wami przeżywamy na ludzkim, społecznym poziomie, staje się prawdziwym światłem dla wielu ludów na całym świecie. Jest świadectwem istnienia i obecności prawdy oraz sprawiedliwości, za które warto oddać swoje życie. [Pokazuje,] że wolność stanowi dar od Boga, jaki warto chronić, a nie ma wolności bez prawdy, nie ma wolności bez prawdziwych wartości, bo przekształciłaby się ona w puste pojęcie, coś pozbawionego znaczenia. Dlatego Chrystus mówi: «Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli» – powiedział abp Szewczuk.

Reklama

Kontynuujmy również dzisiaj wszyscy razem rozważania nad tym, jakiej pragniemy Ukrainy po zakończeniu wojny. Ponieważ obecnie naprawdę wykuwa się przyszłość naszej ojczyzny i nie mamy prawa stracić tych szans. Wiemy, że taka Ukraina, jaka była do 24 lutego tego roku, już nie istnieje. I nasza ojczyzna, nasz naród, nasze państwo mogą oraz powinny stać się lepsze, wyjść odnowione z tej walki, z tego tygla wojny – dodał.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę