Abp Szewczuk w liście do przewodniczącego KEP dziękuje za wizytę w Ukrainie

Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk podziękował w liście przewodniczącemu Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisławowi Gądeckiemu „za odwiedziny i okazane wsparcie duchowe i moralne dla Kościoła i całego narodu ukraińskiego broniącego swojej suwerenności, niezależności, terytorialnej integralności i prawa do samostanowienia”.

fot. Arch gnieźnieńska @prymasowska/Twitter

Metropolita poznański wraz prymasem Polski abp Wojciechem Polakiem i metropolitą lubelskim abp Stanisławem Budzikiem przebywali z „wizytą solidarności” w dniach 17-20 maja w Ukrainie odwiedzając Lwów i Kijów.

Abp Szewczuk zapewnił w liście „o ogromnej więzi braterstwa między synodem UKGK a Episkopatem Polski w świętej sprawie łączenia naszych narodów i Bożym dziele dialogu, zapoczątkowanym trzydzieści pięć lat temu w Rzymie, przez niestrudzonego orędownika pojednania polsko-ukraińskiego św. Jana Pawła II”. Chciałbym szczerze podziękować Ekscelencji za słowa otuchy i zapewnienia skierowane do udręczonego społeczeństwa, mówiące o nieustannej otwartości i gotowości niesienia pomocy ze strony Kościoła i Narodu Polskiego dla najbardziej potrzebujących i poszkodowanych w wyniku prowadzonych działań wojennych ze strony Rosji – czytamy w liście.

„Dziękuję za wszelkie dotychczasowe wyrazy życzliwości i pamięci”

Zwierzchnik UKGK zaprosił abp Gądeckiego do udziału w uroczystym otwarciu zebrania synodalnego UKGK, które rozpocznie się 7 lipca Boską Liturgią w katedrze św. Jana w Przemyślu. Poprosił także, aby abp Gądecki wygłosił przesłanie do biskupów biorących udział w synodzie.

Reklama

W imieniu własnym i Synodu Biskupów Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego dziękuję za wszelkie dotychczasowe wyrazy życzliwości i pamięci oraz pozdrawiam gorąco w duchu braterskiej więzi i miłości – napisał zwierzchnik UKGK.

KAI, pa/Stacja7

ZOBACZ: Polscy biskupi we Lwowie: chcemy zapewnić was o naszej modlitwie za Ukrainę

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę