Abp Szewczuk: ludzie porzucają swe domy, płaczą i wołają do Boga

"Kiedy wzmagają się działania wojenne, pojawia się nowa fala uchodźców, którzy z bólem i płaczem porzucają swe domy" – mówił abp Światosław Szewczuk w poniedziałek w codziennym orędziu.

fot. Maksym Pozniak-Haraburda/Unsplash

Abp Szewczuk podzielił się refleksją dotyczącą chrześcijańskiej modlitwy. Jak zauważył, na Ukrainie modlą się dziś wszyscy, bo pośród takiej wojny ludzkie serce spontanicznie woła do Boga.

Specyfika modlitwy chrześcijańskiej polega na tym, że jest ona rzuceniem się w objęcia kochającego Ojca. Modlimy się do Boga, który nas zna i wie, czego nam potrzeba. Co więcej, sam Duch Św. modli się w nas, wołając Abba Ojcze. Chrześcijanin nigdy nie jest sam w swojej modlitwie, modli się w Kościele i z Kościołem – mówił abp Szewczuk.

Dziś chciałbym was poprosić, byście pomodlili się zwłaszcza za tych, którzy opuszczają swoje domy. Wzmożenie działań bojowych powoduje nową falę uchodźców i wewnętrznych przesiedleńców na Ukrainie. Ludzie są zmuszeni zostawić wszystko i iść w nieznane. Z płaczem, z wołaniem do Boga, z bólem i żalem w sercu. Bez względu na to czy ich znacie czy nie, czy spotykacie się z naszymi uchodźcami czy też nie, proszę was, obejmijcie ich swoją modlitwą, bo modlitwa jednoczy. Jednoczy matkę i syna, który jest na froncie, męża i żonę, których rozdzieliła wojna, modlitwa jednoczy i wspomaga tych wszystkich, którzy czują się osamotnieni – mówił.

Reklama
Reklama

Zwróćmy się dzisiaj do Ojca, Syna i Ducha Św. i wstawiajmy się za tymi, którzy mogą już polegać tylko na Bogu. Boże, błogosław Ukrainę, pobłogosław wszystkich zranionych przez tę wojnę, zaopiekuj się tymi, którym wojna złamała życie. Boże, naucz nas się modlić. Jak apostołowie prosili swego Mistrza, tak i my prosimy dziś Ciebie. Naucz nas, jak mamy się do Ciebie zwracać, abyśmy mogli razem z Tobą być świadkami życia pośród tego morza śmierci, które wokół nas się rozlewa. Boże, błogosław Ukrainę! – dodał.

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę