Nasze projekty

153 dziennikarzy więzionych za wykonywanie pracy

Jak wynika z tegorocznego raportu organizacji Reporterzy Bez Granic, 153 dziennikarzy jest więzionych za wykonywanie swojej pracy. To o 14 procent mniej, niż rok temu

Krajem, w którym więzionych jest najwięcej dziennikarzy, od lat pozostają Chiny. Drugie miejsce zajmuje Egipt, gdzie w zakładach karnych przebywa 22 pracowników mediów.

54 dziennikarzy jest przetrzymywanych przez porywaczy w charakterze zakładników. To aż o 35 procent więcej, nie w roku poprzednim. W Syrii grupy rebeliantów trzymają w niewoli 26 dziennikarzy. Państwo Islamskie więzi 18 dziennikarzy jako zakładników, głównie na terenie Iraku i Syrii, 33 porwali bojownicy Huti w Jemenie i Al Kaida. Sekretarz generalny Reporterów Bez Granic Christophe Deloire powiedział, ze w niektórych strefach konfliktów rozwinął się cały przemysł porywania ludzi i żądania za ich uwolnienie okupu lub spełnienia konkretnych warunków.

Reklama

W 2015 roku zaginęło ośmiu dziennikarzy, wszyscy na terenach ogarniętych walkami. Większość z nich przepadła bez wieści w Libii.


rsf.org/IAR/dw/ab

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite