Nasze projekty

Zdewastowano kościół w Łęcznej. Zatrzymany 18-latek

Policja zatrzymała 18-latka odpowiedzialnego za wybicie szyb w oknach zakrystii w parafii Marii Magdaleny w Łęcznej. "Dziś mają mu zostać przedstawione zarzuty" – poinformowano.

fot. Kindel Media/pexels.com

W miniony czwartek nieznani sprawcy wybili okna w zakrystii kościoła Marii Magdaleny w Łęcznej, a na ulicy porozrzucali obrazki z wizerunkiem Matki Bożej, które wynieśli z kościoła.

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze. Jak się okazało, wandal wybił dwie szyby w pomieszczeniach zakrystii. Powstałe straty zostały oszacowane na kwotę 1500 zł – poinformowała we wtorek st. asp. Magdalena Krasna z KPP w Łęcznej

Jak się okazało, odpowiedzialnym za te akty wandalizmu jest 18-letni mieszkaniec Łęcznej. Dziś ma usłyszeć zarzut uszkodzenia mienia poprzez wybicie szyb. Grozi mu za to do pięciu lat więzienia.

Reklama
Reklama

Według ustaleń policji, mężczyzna ten, w tej samej parafii w połowie listopada zniszczył trzy klosze do lamp i trzy oczka oświetleniowe o wartości 500 zł oraz plakaty znajdujące się przy wejściu do domu parafialnego kościoła św. Barbary w Łęcznej.

pa/deon/pap/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę