Nasze projekty

Wylosuj misjonarza na Wielki Post! Trwa kolejna edycja akcji „Misjonarz na Post”

To już dziesiąta edycja akcji „Misjonarz na Post”. Jej celem jest modlitewne wspieranie konkretnego misjonarza. Do akcji można dołączyć w każdej chwili. Jak to zrobić?

Materiał prasowe/fot. arch. Rachela Kaczmarek OP

Kraje misyjne to często ubogie rejony naszej planety. Ludziom brakuje tam wszystkiego. Kościół wychodzi naprzeciw ich potrzebom.

W krajach misyjnych placówki prowadzone przez Kościół są często ośrodkiem wszelkiego wsparcia. Tam, gdzie nie domaga państwo i organizacje międzynarodowe, to właśnie misjonarze oraz misjonarki pomagają chorym, głodnym, cierpiącym, samotnym i wykluczonym. Wszystkie środki przeznaczają na pomoc tym, wśród których pracują. Sami potrzebują jednak wsparcia niematerialnego: modlitwy – mówi Michał Jóźwiak, koordynator akcji „Misjonarz na Post”.

Jak dołączyć do inicjatywy modlitewnej?

Inicjatywa ma na celu duchowe wspieranie polskich misjonarzy. Aby wziąć w niej udział wystarczy wejść na stronę misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz. Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania wylosowanego misjonarza lub misjonarki.

Reklama

Zależy nam na tym, żeby polscy misjonarze wiedzieli, że mają solidne duchowe zaplecze, że jest wielu ludzi, którzy o nich pamiętają w modlitwie. Licznik na naszej stronie pokazuje, że przez cały Wielki Post uczestników akcji ciągle przybywa. Ten osobisty aspekt akcji, czyli wylosowanie konkretnego misjonarza – z imienia i nazwiska misjonarza – jest wyjątkowo ważny, bo przybliża nas do konkretnego człowieka, który ewangelizuje tysiące kilometrów stąd – podkreśla o. Marcin Wrzos OMI, redaktor naczelny „Misyjnych Dróg” i portalu misyjne.pl, pomysłodawca akcji.

To już dziesiąta edycja akcji

To już dziesiąta edycja tej inicjatywy. Co roku dołącza do niej kilkanaście tysięcy osób, a dodatkowe stałe wsparcie dla misjonarzy deklaruje ponad 40 tysięcy Przyjaciół Misji Oblackich. Na profilach akcji w mediach społecznościowych można znaleźć treści dotyczące codzienności polskich misjonarzy – filmy, zdjęcia, infografiki. Wszystko po to, aby przybliżyć uczestnikom temat misji. Akcji co roku honorowego patronatu udzielają abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP oraz Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Według danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na świecie pracuje obecnie 1741 polskich misjonarzy. Obok ewangelizacji zajmują się też poprawą jakości życia ludzi, wśród których pracują. Budują studnie, ośrodki zdrowia czy placówki edukacyjne. Pokazują w ten sposób, że Jezus przez ręce wielu ludzi troszczy się o nich.

Reklama

mat. prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę