Wielki Tydzień ze scholą krakowskiego seminarium

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej pragnąc pomóc przejść przez czas refleksji i zadumy Wielkiego Tygodnia będą publikować codziennie o godzinie 20:00, począwszy od Niedzieli Męki Pańskiej na swoim kanale YouTube i Facebooku kolejne utwory o tematyce wielkopostnej.

Fot. cathopic/Luis Ángel Espinosa

Już w najbliższą niedzielę rozpoczniemy Wielki Tydzień. Czas najważniejszy dla każdego Chrześcijanina. Będziemy wspólnie wpatrywać się w Tego, którego przebodli. Każdy z nas jednak przeżywa ten okres na swój sposób. Tak przeżyjemy wspomniany tydzień, jak wielka jest nasza wiara w to, że w Niedzielę Wielkanocną Chrystus pokona śmierć i powstanie z grobu, ku zdziwieniu wielu.

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej pragną pomóc nam przejść przez czas refleksji i zadumy nad naszym Odkupieniem publikując przez cały tydzień swój kolejny już album muzyczny o tematyce wielkopostnej.

Okres Wielkiego Postu to czas szczególny w życiu seminaryjnej wspólnoty. Cotygodniowa Droga Krzyżowa – wspólna lub indywidualna, Gorzkie Żale w wawelskiej katedrze czy rekolekcje wielkopostne, więcej asyst liturgicznych i obowiązków, a także w moim wypadku kończący się termin pisania pracy magisterskiej. To wszystko powoduje, że czasami człowiek może zatracić się w rutynie codziennych zajęć, dlatego właśnie wyszliśmy z inicjatywą nagrania drugiego już albumu z pieśniami wielkopostnymi, aby każdy z nas mógł zatrzymać się na chwilę refleksji, czy nawet podjąć ją w trakcie wykonywania obowiązków dnia codziennego – mówi Jakub Łabuz, kleryk V roku.

Reklama
Reklama
fot. materiały prasowe/Zespół medialny WSD Kraków

Alumni krakowskiego seminarium codziennie o godzinie 20:00, począwszy od Niedzieli Męki Pańskiej będą publikować na swoim kanale YouTube i Facebooku kolejne utwory. Serdecznie zachęcamy każdego z Was do podzielenia się naszą pracą z innymi, poprzez udostępnienie, łapkę w górę, czy subskrypcję naszego kanału. Zapraszamy również na platformę Spotify, gdzie jest dostępny ubiegłoroczny album wielkopostny, a także kilka singli – mówią.

Mamy nadzieję, że utwory które nagraliśmy przyczynią się do jeszcze głębszego zanurzenia się w Miłość Chrystusa płynącą z drzewa krzyża – dodają klerycy.

Ubiegłoroczny album wielkopostny:

Reklama
Reklama

Zespół medialny WSD Kraków, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę