Nasze projekty

Różaniec na wodzie. Wyjątkowa modlitwa w Studzienicznej już 15 sierpnia

W poniedziałek 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w sanktuarium maryjnym w Studzienicznej odbędzie się coroczny „Różaniec na wodzie”. Wierni powierzą swoje intencje, modląc się na statkach, łódkach i kajakach. Do wspólnej modlitwy dołączą także ci, którzy zostaną na lądzie.

fot. Parafia Matki Bożej Szkaplerznej/facebook.com

W czasie Mszy św. zostaną poświęcone wianki i wiązanki sporządzone z tegorocznych zbóż i kwiatów.

Różaniec – to ulubiona modlitwa Jana Pawła II. Święty lubił także odpoczywać nad jeziorami Suwalszczyzny. To połączenie dało początek wspaniałej tradycji. Od ponad 20 lat tysiące pielgrzymów spotyka się na wspólnej modlitwie różańcowej. „Różaniec na wodzie” to wyjątkowy sposób modlitwy. Swoje intencje wierni powierzają modląc się na statkach, łódkach czy kajakach. Do wspólnej modlitwy dołączają także ci, co zostają na lądzie.

Obchody rozpoczną się Mszą świętą o godzinie 18:00, której przewodniczyć będzie bp Jerzy Mazur, ordynariusz diecezji ełckiej. Po Eucharystii, na oświetlonych lampionami, pochodniami, świecami i zniczami jednostkach pływających, odbędzie się wyjątkowe nabożeństwo różańcowe na jeziorze Studzieniczne. Nabożeństwo zakończył Apel Maryjny.

Reklama

Na „Różaniec na wodzie” od lat przybywa corocznie kilka tysięcy osób. Wiele z nich łódkami i kajakami, na których uczestniczą we wspólnej modlitwie. Organizatorem wydarzenia jest parafia Matki Boski Szkaplerznej w Studzienicznej.

W zeszłym roku nabożeństwu przewodniczył ówczesny biskup pomocniczy diecezji ełckiej, a obecnie arcybiskup koadiutor katowicki, abp Adrian Galbas SAC.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę