Ogromne zniszczenia po orkanie Dudley. Bp Bryl prosi o wsparcie poszkodowanych

Biskup kaliski Damian Bryl poprosił o "udzielenie niezbędnej pomocy i duchowego wsparcia" mieszkańcom poszkodowanym przez orkan Dudley, który przeszedł nad Polską w ostatnich dniach.

fot. Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Pleszewie

Orkan, który w ostatnich dniach przeszedł nad Polską pozostawił po sobie mnóstwo zniszczeń m.in. w powiecie pleszewskm w diecezji kaliskiej.

„W minionych dniach byliśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi nawałnicami. Wśród poszkodowanych są także wierni naszej diecezji. W duchu chrześcijańskiej solidarności pragniemy okazać wsparcie duchowe oraz materialne naszym siostrom i braciom, którzy ponieśli straty i znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej w wyniku nawałnic” – czytamy w komunikacie diecezji kaliskiej.

Biskup apeluje o wsparcie poszkodowanych

Bp Bryl poprosił wiernych o modlitwę w intencji poszkodowanych, zwłaszcza w niedzielę 27 lutego.

Reklama
Reklama

„Po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy, które za pośrednictwem Caritas naszej diecezji, przekażemy potrzebującym pomocy. Zwracam się z prośbą do wszystkich wiernych o włączenie się w tę pomoc, w miarę swoich możliwości, a Księży Proboszczów proszę o przeprowadzenie zbiórki” – zaapelował biskup kaliski.

„Zapewniam o duchowej bliskości z wszystkim poszkodowanymi oraz osobami niosącymi im pomoc. Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa” – czytamy.

W ostatnich dwóch dniach IMGW opublikowało czerwone alerty spowodowane silnym wiatrem. Orkan Dudley przeszedł nad Polską 16 i 17 lutego i pozostawił po sobie mnóstwo zniszczeń.

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę