Nasze projekty

Nocne wystąpienia polskich władz ws. Przewodowa. Premier zaapelował o spokój i rozwagę

Słuchajmy komunikatów rządu oraz naszych sojuszników. Musimy być razem - apelował w wystąpieniu premier Mateusz Morawiecki. Po północy zakończyło się specjalne posiedzenie rządu zwołane w związku z eksplozją, do której doszło w Przewodowie.

fot. Kancelaria Premiera/Flickr

Po specjalnym posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki powiedział o „eksplozji, w wyniku której nie żyje dwóch Polaków”.

Podnieśliśmy w stan podwyższonej gotowości wszystkie służby – funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, a także służby specjalne – przekazał.

Premier zaapelował o spokój i rozwagę

Szef polskiego rządu zaapelował do rodaków o „zachowanie spokoju wokół tej tragedii” oraz „rozwagę”, a całą „klasę polityczną” poprosił o jedność, powściągliwość i odpowiedzialność.

Reklama

Musimy być gotowi na wszelkie fake newsy. To broń, którą Moskwa posługuje się od wielu lat, a w ostatnich latach szczególnie. Słuchajmy komunikatów rządu oraz naszych sojuszników – zaapelował premier. Musimy być razem. Razem jesteśmy bezpieczni i nie damy się zastraszyć.

„Nie mamy jednoznacznych dowodów”

W nocy oświadczenie wygłosił również polski prezydent. Nie mamy w tej chwili żadnych jednoznacznych dowodów na to, kto wystrzelił tę rakietę. Najprawdopodobniej była to rakieta produkcji rosyjskiej, ale to wszystko jest jeszcze w trakcie badania – powiedział w oświadczeniu Andrzej Duda.

Prezydent poinformował również, że rozmawiał również z przywódcą Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Zełenski zapewnił mnie, że była to rakieta wystrzelona z terenu Federacji Rosyjskiej – przekazał.

To co się stało, było zdarzeniem pojedynczym. Nic nie wskazuje, by miały miejsce kolejne – podsumował.

„We wtorek godzinie 15:40 na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli Rzeczypospolitej Polskiej” – przekazało w nocy z wtorku na środę Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Reklama

kh, polastnews.pl, onet.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę