„(Nie)znana duchowość Benedykta XVI”. Kolejny wykład z cyklu „Duchowość dla Warszawy”

Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza na kolejny wykład otwarty z cyklu „Duchowość dla Warszawy”.

Fot. Angie Menes/Cathopic

„Mieliśmy do czynienia z Mozartem teologii. To najgenialniejszy diagnostyk naszej współczesności” – tak określa papieża Benedykta XVI ks. prof. Jerzy Szymik. Czy przynajmniej po części znamy jego profetyczne spostrzeżenia, esencjalność myślenia i duchowe ciepło?

Co z tej wielkiej syntezy teologii i duchowego bogactwa może dziś stanowić dla nas dziedzictwo, które umocni naszą wiarę? Między innymi tego będzie można się dowiedzieć podczas wykładu „(Nie) znana duchowość Benedykta XVI”, który wygłosi ks. prof. dr hab. Jerzy Szymik (Uniwersytet Śląski).

Wykład odbędzie się 7 marca (wtorek) o godzinie 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (ul. Krakowskie Przedmieście 66).

Reklama

Na kontynuację cyklu „Duchowość dla Warszawy” zapraszają organizatorzy Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi. Wstęp wolny.

Akademiakatolicka.pl

„Duchowość dla Warszawy” to cykl wykładów otwartych dla mieszkańców stolicy, jakie rozpoczął w 2016 roku Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie (dziś: Akademia Katolicka w Warszawie). 

archwwa.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę