Nasze projekty

Nie żyje Witold Paszt. Muzyk miał 68 lat

Po ciężkiej chorobie, w wieku 68 lat zmarł wczoraj, późnym wieczorem Witold Paszt - piosenkarz, założyciel i wokalista zespołu Vox. "Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje" - czytamy w oświadczeniu rodziny.

fot. Witold Paszt/facebook.com

„Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa” – czytamy w oświadczeniu córek artysty.

„Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył” – wyjaśniły.

Witold Paszt urodził się 1 września 1953 r. w Zamościu. W 1977 r. założył grupę Victoria Singers, a rok później zespół Vox. Wizytówką zespołu był „Bananowy song”, za którego zespół otrzymał nagrodę publiczności na Festiwalu Interwizji w Sopocie w 1980 r. Paszt występował także w kilku programach rozrywkowych. Ostatnio był jednym z trenerów w „The Voice Senior” w TVP2. Z powodu ciężkiego przebiegu choroby muzyk nie wziął udziału w finałowym odcinku programu.

Reklama

pa, rp.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę