Nasze projekty

Ministranci z Kalisza biegną na Jasną Górę. Mają ze sobą pałeczkę sztafetową z ponad 100 intencjami

Dwunastu ministrantów i dwóch kapłanów rozpoczęło swój bieg sztafetowy na Jasną Górę, gdzie dotrą 13 sierpnia wraz z pielgrzymami 385. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 31. Diecezji Kaliskiej. "W trakcie biegu i związanego z nim wysiłku kieruję swoje myśli do Pana Jezusa nawiązując z Nim w ten sposób relację" - mówi jeden z uczestników.

fot. Jenny Hill/unsplash.com

Pomysłodawcą pielgrzymki biegowej ministrantów jest ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej. Pomysł zrodził się trzy lata temu. Zastanawialiśmy się z ks. Mateuszem jak jeszcze bardziej dotrzeć do młodego człowieka, aby była to forma atrakcyjna, a zarazem połączona z modlitwą. Po pierwszej pielgrzymce, która odbyła się w 2019 r., ks. Rafał Grzęda, kierownik Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej, zaproponował, abyśmy pobiegli w ramach pielgrzymki diecezjalnej i tak pielgrzymujemy od ubiegłego roku – mówi w rozmowie z KAI ks. Jarosław Kołodziejczak.

III Biegowa Pielgrzymka Ministrantów Diecezji Kaliskiej na Jasną Górę rozpoczęła się 11 sierpnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu adoracją Najświętszego Sakramentu. Ministranci uczestniczyli we Mszy św. i wysłuchali konferencji nt. hasła pielgrzymki „Wszystko zaczyna się w rodzinie”. Dzień zakończono wspólnym grillem.

Biegacze łącznie pokonają ok. 170 kilometrów

W swoich intencjach oraz powierzając diecezję kaliską, księży biskupów i prosząc o powołania kapłańskie i ministranckie, ministranci wyruszyli 12 sierpnia rano w pielgrzymce biegowej na Jasną Górę. Wieczorem ukończą bieg w Wieluniu, gdzie będą uczestniczyć we Mszy św. i pozostaną na nocleg u sióstr antoninek. Stamtąd nazajutrz wyruszą w kierunku Częstochowy.

Reklama

Biegacze łącznie pokonają ok. 170 kilometrów przekazując sobie po 1 kilometrze pałeczkę sztafetową, w której zamieszczono ponad 100 intencji przekazanych przez wielu ludzi.

Wśród biegaczy jest ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej i ks. Mateusz Paprocki, zastępca diecezjalnego duszpasterza służby liturgicznej.

Reklama

Ministranci dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia wspólnie z pątnikami 385. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 31. Diecezji Kaliskiej. Pielgrzymów w Częstochowie powita bp Łukasz Buzun.

„Bieganie to jest zawsze większy trud, więc postanowiłem to ofiarować Panu Bogu”

Dla ministrantów, którzy biorą udział w pielgrzymce, jest to przede wszystkim niezwykłe przeżycie oraz nowa forma modlitwy o nowe powołania ministranckie i kapłańskie. Od samego początku biorę udział w tej pielgrzymce. Nie jest to tradycyjny sposób spędzania czasu z Panem Bogiem, ale w trakcie biegu i związanego z nim wysiłku kieruję swoje myśli do Pana Jezusa nawiązując z Nim w ten sposób relację. Poza tym w pielgrzymce biegną wspaniali ludzie, z którymi można podzielić się swoją wiarą, ale także sympatycznie spędzić czas – powiedział Dawid z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Kowalewie.

Formę pielgrzymki biegowej wybrał też Kamil z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu, który biegał już w ramach Pielgrzymki śladami św. Maksymiliana Kolbego do Oświęcimia i Krakowa. Bieganie to jest zawsze większy trud, więc postanowiłem to ofiarować Panu Bogu. W biegu odmawiam różaniec w intencjach swoich i powierzonych przez innych ludzi – zaznaczył ministrant

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę