Nasze projekty

Ks. Węgrzyniak do swoich kolegów w rocznicę święceń: mamy wiele szczęścia, mamy za co dziękować

„Mamy wiele szczęścia - jako kapłani pracujemy już 8 razy dłużej niż Chrystus, żyjemy kilkanaście lat dłużej niż On. Mamy za co dziękować” – powiedział do swych kolegów rocznikowych znany rekolekcjonista i biblista ks. dr Wojciech Węgrzyniak. 6 czerwca kapłani dziękowali za 24 lata swego kapłaństwa i posługi duszpasterskiej.

Fot. YouTube/Stacja7

16 prezbiterów z archidiecezji krakowskiej i diecezji bielsko-żywieckiej, wyświęconych w 1998 roku, dziękowało 6 czerwca br. w sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu na Śląsku Cieszyńskim za 24 lata swego kapłaństwa i posługi duszpasterskiej.

Mszy św. przewodniczył ks. dr Szymon Tracz. Ks. Węgrzyniak w kazaniu, wskazując na postać św. Mikołaja, wezwał do dziękczynienia za dar powołania, za Kościół oraz za dar wolności, który, jak zauważył duchowny, Bóg w swojej cierpliwości ofiarował każdemu wierzącemu.

Mamy wiele szczęścia: jako kapłani pracujemy już 8 razy dłużej niż Chrystus, żyjemy kilkanaście lat dłużej niż on. Mamy za co dziękować – zaznaczył. Nawiązując do odczytanej ewangelicznej sceny pod krzyżem stwierdził, że w godzinie próby przy Chrystusie – „najlepszym kaznodziei na świecie” – z licznego tłumu zostało tylko kilka najwierniejszych osób. Dziś, gdy mówi się o kryzysie w Kościele, w naszych świątyniach wciąż mamy naprawdę niemało wiernych, wciąż mamy dla kogo pracować – zauważył duchowny. Zachęcił, by w ocenie współczesnego Kościoła nie popadać w pesymistyczne nastroje.

Reklama

Kapłani rocznika św. Marka Ewangelisty

Po Mszy św. razem z wiernymi kapłani odśpiewali Litanię do św. Mikołaja. Na koniec wszyscy zostali pobłogosławieni relikwiami świętego.

Kapłani rocznika św. Marka Ewangelisty zostali wyświęceni 6 czerwca 1998 roku: 22 w katedrze wawelskiej i 16 – z powodu remontu katedry św. Mikołaja – w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Gospodarzem spotkania był kustosz najważniejszego w Polsce sanktuarium św. Mikołaja i administrator miejscowej parafii ks. Sebastian Rucki.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę