Nasze projekty

Kraków: Koncert Pieśni Maryjnych „Ave Regina Caelorum” z okazji XXI Dnia Papieskiego

Koncert "Ave Regina Caelorum" odbędzie się 23. października, w najbliższą sobotę o godzinie 20.30 w kolegiacie św. Anny w Krakowie. Wydarzenie powstało z inicjatywy stypendystów Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz Duszpasterstwa Akademickiego Św. Anny w Krakowie.

fot. mat. prasowe

Stypendyści Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz członkowie Duszpasterstwa Akademickiego Św. Anny w Krakowie zapraszają na wydarzenie towarzyszące obchodom XXI Dnia Papieskiego – Koncert Pieśni Maryjnych “Ave Regina Caelorum”.

Wydarzenie odbędzie się 23. października (sobota) 2021 roku, o godzinie 20.30 w kolegiacie św. Anny w Krakowie (ul. św. Anny 11). Wstęp na wydarzenie jest wolny.
W koncercie wystąpią: Schola Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w towarzystwie stypendystów Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” pod batutą Karoliny Świstak. Przy organach Piotr Szewczyk, a partie solowe zaśpiewa Urszula Kosiec.

Link do wydarzenia na Facebooku >>>

Program wydarzenia:

W programie usłyszymy współczesne kompozycje pieśni o tematyce Maryjnej m. in. Pawła Bębenka, o. Dawida Kusza OP, Mariusza Kramarza oraz samej dyrygentki koncertu – Karoliny Świstak.

Reklama
Reklama

Po koncercie odbędzie się kwesta na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin – podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Link do zbiórki >>>

Dzieło Nowego Tysiąclecia

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Idea utworzenia Fundacji jako organizacji, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury, narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r.

Reklama
Reklama

Od początku istnienia Fundacji prowadzony jest program stypendialny, który obejmuje prawie 2000 młodych ludzi z całej Polski. Krakowska wspólnota Fundacji liczy ok. 150 osób.

kw/mat.prasowe/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę