Kościół – cudzoziemiec w obcym świecie? Jutro debata w warszawskim muzeum

O istocie Kościoła, ekumenizmie, dialogu międzyreligijnym i powszechnym powołaniu do świętości dyskutować będą uczestnicy debaty w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie.

fot. materiały prasowe Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

„Zachód został zdominowany przez kulturę postchrześcijańską. Katolicy – nie tylko w Polsce – zadają sobie pytanie: jak żyć wiarą w społeczeństwie, które porzuciło chrześcijańską kulturę? Czy Kościół może wycofać się ze świata, którego był (i jest) światłem oraz zaczynem?” – pytają organizatorzy cyklu debat o soborze.

O istocie Kościoła, ekumenizmie, dialogu międzyreligijnym i powszechnym powołaniu do świętości dyskutować będą uczestnicy debaty „Kościół – cudzoziemiec w obcym świecie?”. Wezmą w niej udział: dr Justyna Chrabka z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, red. Paweł Lisicki z tygodnika „Do Rzeczy”, prof. Michał Wojciechowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Dyskusję poprowadzi prof. Monika Waluś z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Debata odbędzie się w czwartek 10 listopada o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum przy ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej. Przed debatą od godz. 16.30 będzie możliwość zwiedzenia z przewodnikiem ekspozycji głównej Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Reklama
Reklama

Debata będzie także transmitowana na muzealnym kanale YouTube.

Nowy cykl w muzeum

Cykl debat Radość i nadzieja stanowić ma zaproszenie do rozmowy ludzi mających różne wizje Kościoła i odmienną wrażliwość eklezjalną. Zaproszeni do dyskusji zastanawiać się będą nad blaskami i cieniami recepcji Vaticanum II, a także nad rolą patronów Mt 5,14 we wprowadzeniu dorobku soborowego w krwiobieg Kościoła w Polsce, a w przypadku Karola Wojtyły – także w wymiarze powszechnym.

Debatom towarzyszy wystawa plenerowa „Radość i nadzieja”, przygotowana przez Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, którą do 8 grudnia br. można oglądać na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej. Autorem niezwykłego projektu graficznego jest młoda artystka Julia Tecmer. Patronat honorowy nad wystawą objął abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

Reklama
Reklama

kh, mat. prasowe/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę