Nasze projekty

Już w piątek, po raz dwudziesty „Świąteczny Stół Pajacyka”

Już w ten piątek, 3 grudnia, odbędzie się „Świąteczny Stół Pajacyka”! Każdy może pomóc, przychodząc lub zamawiając posiłek w tym dniu z lokali gastronomicznych biorących udział w akcji. Właściciele restauracji, barów i kawiarni przekażą 10 proc. dziennego obrotu na rzecz osób potrzebujących wsparcia żywnościowego.

fot. Pajacyk - Polska Akcja Humanitarna/facebook.com

W tym roku Świąteczny Stół Pajacyka obchodzi okrągłe, 20. urodziny, jest więc to szczególny dzień dla wszystkich zaangażowanych w udzielanie wsparcia żywnościowego w Polsce i na świecie. Poprzednia edycja akcji odbyła się wyłącznie „na wynos”, jednak w ten piątek 3 grudnia każdy może przyjść do lokalu i zamówić posiłek, tym samym stając się częścią łańcucha pomocy.

To nie były łatwe 2 lata: ani dla gastronomii ani dla Świątecznego Stołu Pajacyka – mówi koordynator akcji z ramienia PAH, Tadeusz Szczepaniak. Tym bardziej zachwyca niezwykła solidarność właścicieli lokali, którzy po raz kolejny odpowiedzieli na nasz apel. Teraz czas na klientów, którzy swoimi zamówieniami wesprą pomoc dla osób potrzebujących! – podkreślił.

„Dzięki „Pajacykowi” uczniowie mogą zjeść często jedyny pełnowartościowy i ciepły posiłek w ciągu dnia”

Do tegorocznej odsłony akcji dołączyły aż 523 lokale gastronomiczne z całej Polski i 1 lokal z Luksemburga. Wśród nich są kawiarnie, bary, piekarnie, rodzinne restauracje, jak i duże sieci gastronomiczne. Udział biorą także, jak co roku, punkty Wild Bean Cafe przy stacjach BP.

Reklama
Reklama

10% utargu z tego dnia zostanie przekazane na rzecz programów żywnościowych PAH. Pozyskane w ramach akcji środki finansują program wsparcia dzieci „Pajacyk”. Dzięki „Pajacykowi” uczniowie mogą zjeść często jedyny pełnowartościowy i ciepły posiłek w ciągu dnia. Z uwagi na znaczny wzrost liczby osób zagrożonych głodem na świecie – ponad 40 mln osób – wsparciem żywnościowym zostaną objęci także mieszkańcy krajów, w których PAH działa od lat.

W zeszłym roku, dzięki wielkiemu zaangażowaniu właścicieli lokali z całej Polski, zebrano ponad 103 tys. zł

Pełną listę lokali biorących udział w akcji można znaleźć na mapie Świątecznego Stołu Pajacyka: https://www.pajacyk.pl/swiateczny-stol-pajacyka/.

Reklama
Reklama

pa/Rafał Grzelewski, Helena Krajewska/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę