Nasze projekty

Czy po soborze człowiek zajął miejsce przynależne dotąd Bogu? Debata w warszawskim muzeum [TRANSMISJA]

O prawdziwej i fałszywej antropologii w Kościele katolickim dyskutować będą uczestnicy kolejnej soborowej debaty w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie, która odbędzie się w czwartek 24 listopada o godz. 18.00.

materiały prasowe

Czy po Soborze Watykańskim II człowiek – jak chcieliby to widzieć krytycy Vaticanum II – zajął miejsce przynależne dotąd Bogu? A może po prostu ojcowie Soboru uaktualnili spojrzenie na osobę ludzką w świecie i w Kościele? Na te pytania spróbują odpowiedzieć goście debaty: ks. dr Andrzej Kuciński (Kuria Rzymska), o. prof. Jarosław Kupczak OP (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II), dr Tomasz Terlikowski (RMF FM). Dyskusję poprowadzi dr Dominika Żukowska-Gardzińska z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Debata odbędzie się w czwartek 24 listopada o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum przy ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie. Przed debatą od godz. 16.30 będzie możliwość zwiedzenia z przewodnikiem ekspozycji głównej Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Debata będzie także transmitowana na muzealnym kanale YouTube.

Reklama

Cykl debat Radość i nadzieja stanowić ma zaproszenie do rozmowy ludzi mających różne wizje Kościoła i odmienną wrażliwość eklezjalną. Zaproszeni do dyskusji zastanawiać się będą nad blaskami i cieniami recepcji Vaticanum II, a także nad rolą patronów Mt 5,14 we wprowadzeniu dorobku soborowego w krwiobieg Kościoła w Polsce, a w przypadku Karola Wojtyły – także w wymiarze powszechnym.

Transmisja debaty na Youtubie:

kh, mat. prasowe/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę