Nasze projekty

Bp Marek Mendyk wydał oświadczenie w związku z oskarżeniem o molestowanie. „Zarzut jest nieprawdą”

"Wobec wywiadu, jaki pojawił się w dzisiejszym wydaniu tygodnika NEWSWEEK, oświadczam z całą stanowczością, że zawarty tam zarzut molestowania jest nieprawdą" - napisał w oświadczeniu bp Marek Mendyk. To odpowiedź hierarchy wobec opublikowanej dziś przez tygodnik rozmowy z Andrzejem Pogorzelskim, który twierdzi, że gdy był ośmiolatkiem ks. Mendyk molestował go seksualnie.

fot. Episkopat News/flickr.com

W poniedziałek rano tygodnik „Newsweek” opublikował rozmowę z byłym klerykiem Andrzejem Pogorzelskim, który opowiedział swoją historię. Wynika z niej, że bp Marek Mendyk, będąc jeszcze księdzem miał dopuścić się wobec niego molestowania seksualnego.

W odpowiedzi na te oskarżenia w poniedziałek przed południem biskup z diecezji świdnickiej wydał oświadczenie. Bp Marek Mendyk poinformował w nim, że powierzył sprawę prawnikom. Wyraził także oczekiwanie przeprosin za „kłamstwa” pod jego adresem.

Publikujemy pełną treść oświadczenia:

Reklama

Wobec wywiadu, jaki pojawił się w dzisiejszym wydaniu tygodnika NEWSWEEK, oświadczam z całą stanowczością, że zawarty tam zarzut molestowania jest nieprawdą. Nie godzę się, aby kłamstwa, pomówienia formułowane pod moim adresem były także powielane przez inne media. Całą sprawę przekazuję odpowiednim prawnikom, a od Pana, który – być może pod wpływem innych – formułował takie oskarżenia, żądam publicznego przeproszenia.

Świdnicka, dnia 8 sierpnia 2022 r.

Biskup Marek Mendyk

Reklama

pa, KAI, onet.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę