Nasze projekty

Abp Gądecki ustanowił parafię z kaplicą w bloku mieszkalnym. „Pomysł się spodobał”

Abp Stanisław Gądecki ustanowił nową parafię w Poznaniu, pod wezwaniem Imienia Jezus, z tymczasową kaplicą w bloku mieszkalnym. "Wielu parafianom pomysł się spodobał, liczymy na ich dalszą życzliwość" - powiedział rzecznik archidiecezji poznańskiej.

fot. Brandon Griggs/Unsplash/amorsanto/Cathopic

Do czasu powstania właściwej świątyni nowa parafia korzystać będzie z tymczasowej kaplicy przy ul. Czesława Niemena, która powstała w bloku budynku mieszkalnego, w miejscu przeznaczonym na powierzchnie użytkowe, np. sklepy.

To pomysł duszpasterza, który organizuje parafię w miejscu nowych bloków mieszkalnych oddalonych od wcześniej istniejących kościołów. Wielu parafianom pomysł się spodobał, liczymy na ich dalszą życzliwość – mówi KAI ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik archidiecezji.

Kiedy pierwsze msze święte?

Pierwszym proboszczem parafii na poznańskiej Łacinie został mianowany ks. Radosław Rakowski, znany w Poznaniu duszpasterz akademicki.

Reklama

Na pierwsze Msze święte zapraszamy już w niedzielę 4 września do kaplicy w bloku przy ul. Czesława Niemena 5. Na Facebooku i Instagramie @ParafiaLacina oraz stronie internetowej www.parafialacina.pl będzie można znaleźć bliższe informacje – informuje ks. Rakowski.

„Święto patronalne parafia obchodzić będzie w dniu, w którym kalendarz liturgiczny wspomina Najświętsze Imię Jezus, tj. 3 stycznia” – czytamy w dekrecie metropolity poznańskiego.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę