Nasze projekty

Abp Gądecki apeluje: niech 15 sierpnia będzie Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią

Słowenia zmaga się obecnie ze skutkami katastrofalnych powodzi. Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki wystosował apel o pomoc dla tego kraju. Prosi, aby 15 sierpnia "przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym”.

fot. PLinSlovenia/twitter.com/episkopat news/flickr.com

Przewodniczący Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki wystosował apel, w którym prosi, aby w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny modlić się za poszkodowanych w powodzi w Słowenii.

„Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Po wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów Euro” – zaznacza abp Gądecki. Podkreśla, że już po pierwszych doniesieniach o skali kataklizmu, „Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – pospieszył z pomocą poszkodowanym. Docierają do nas jednak dalsze prośby o wsparcie”.

Jak dodaje, „mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15-ty sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią”. Przewodniczący KEP apeluje, aby tego dnia, w uroczystość Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny pamiętać w modlitwie o wszystkich poszkodowanych, „prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi”.

Reklama

„Proszę, aby tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym” – zaapelował przewodniczący KEP.

Słowenia od kilkunastu dni zmaga się z obfitymi obadam deszczu, które spowodowały katastrofalną w skutkach powódź. Wiele miejsc jest wciąż zalanych, infrastruktura drogowa uległa znacznemu zniszczeniu.

Ambasada RP w tym kraju apeluje o omijanie terytorium Słowenii. „Sytuacja na słoweńskich drogach jest nieprzewidywalna ze względu na powódź i trwające wciąż intensywne opady” – podkreślono w komunikacie.

Reklama

KAI,polsatnews.plpa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę