100 osób spłynie mazurską rzeką poszukując śladów Karola Wojtyły

Już jutro rozpocznie się II edycja wyjątkowego „Spływu 100-lecia”, którego uczestnicy spłyną po rzece Krutyni na Mazurach śladami księdza Karola Wojtyły. W wydarzeniu udział weźmie sto osób.

fot. unsplash.com

Karol Wojtyła wielokrotnie towarzyszył studentom na górskich szczytach, czy podczas spływów kajakowych, dzięki którym stał się dla nich jak „Wujek”. Podkreślał wtedy, że w wypoczynku ważny jest kontakt z przyrodą. Wypoczywa się w całej głębi, gdy kontakt z przyrodą staje się kontaktem z Bogiem obecnym w przyrodzie i obecnym w duszy ludzkiej – mówił.

Już jutro grupa stu osób wyruszy z Krakowa na Mazury, aby tam przez kilka dni być bliżej natury, spędzić razem czas, ale też lepiej poznać postać św. Jana Pawła II. Organizatorem spływu jest ks. Dariusz Talik, rektor kościoła św. Wojciecha na Rynku Głównym w Krakowie, który w przeszłości był duszpasterzem studentów.

Oprócz spływu będą organizowane wydarzenia towarzyszące, takie jak: wyprawy rowerowe lub piesze, mecze piłki nożnej, konferencje, czy wieczorne spotkania. Podczas wydarzenia odprawiana będzie także codzienna msza święta. Nie zabraknie czasu na integrację, przy wspólnych posiłkach na świeżym powietrzu, przy grach i zabawach, albo podczas spacerów, czy wspólnej modlitwie.

Reklama
Reklama

Wszelkie informacje i relacje ze spływu będzie można znaleźć na stronie internetowej: splyw100lecia.pl.

pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę