Nasze projekty

Szukając Mocy

Słowo Boże jest na wyciągnięcie ręki. Mamy tradycyjne książkowe Pisma Święte, aplikacje na smartfony, strony internetowe, które umożliwiają nam przeczytanie dowolnego fragmentu Biblii w dowolnym języku, w każdej katolickiej gazecie czy portalu znajdziemy fragmenty z Biblii wraz z komentarzami i rozważaniami. Od ponad miesiąca cytaty z Pisma Świętego możemy zobaczyć także na Facebooku w opisach […]

Reklama

Słowo Boże jest na wyciągnięcie ręki. Mamy tradycyjne książkowe Pisma Święte, aplikacje na smartfony, strony internetowe, które umożliwiają nam przeczytanie dowolnego fragmentu Biblii w dowolnym języku, w każdej katolickiej gazecie czy portalu znajdziemy fragmenty z Biblii wraz z komentarzami i rozważaniami. Od ponad miesiąca cytaty z Pisma Świętego możemy zobaczyć także na Facebooku w opisach zdjęć profilowych wielu osób. Mało tego, możemy zobaczyć samo Pismo Święte trzymane w dłoniach, otwarte bądź zamknięte, czasem całowane albo uniesione nad głowę. A wszystko za sprawą akcji biblijnych fotobudek zorganizowanej w ramach projektu Słowo z Mocą, o której pisaliśmy już na Stacji7.


900 zdjęć z Biblią na Lednicy – Zobacz!


Nie taki znowu koniec

Jak mówią organizatorzy udało się zebrać ponad trzy tysiące zdjęć osób z Pismem Świętym w dłoniach. Można by pomyśleć, że nie jest to tak bardzo dużo, ale skala ewangelizacji, która trwa cały czas, jest większa. Każde zdjęcie wraz z opisem jest widziane każdego dnia przez wszystkich znajomych danej osoby. Oznacza to, że Słowo Boże dotarło do dużo większej grupy odbiorców. – Ale nie o liczby tutaj chodzi – zgodnie dodają organizatorzy – Jeśli choć jedna osoba zajrzała do Pisma Świętego i usłyszała głos Boga, który przecież właśnie w ten sposób wyraźnie do nas mówi, to jest to warte naszego wysiłku. My już teraz widzimy wspaniałe owoce akcji, przede wszystkim w nas samych. Był to dla nas bardzo intensywny czas ciągłego działania, podejmowania często zupełnie nowych wyzwań, ale także czas modlitwy, wspierania siebie nawzajem, wzrastania w przyjaźniach i w wierze. To był błogosławiony czas, który otrzymaliśmy od Boga. On nas wezwał, my na to wezwanie odpowiedzieliśmy i tak zaczęła się nasza przygoda! Ale fotobudki to dopiero początek – zapewniają organizatorzy.

Reklama
Reklama

Image2016

Przenieśmy się teraz w zupełnie inne miejsce. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach pełne pielgrzymów, którzy przyjechali do Krakowa, by uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. Słychać przeróżne języki, widać flagi wielu państw. W cały ten tętniący życiem, ale przede wszystkim Bożym Miłosierdziem, krajobraz wpisuje się odsłonięta kilka dni temu mozaika przedstawiająca Jezusa Miłosiernego, utworzona z kilkunastu tysięcy zdjęć. A wśród nich zdjęcia osób z Pismem Świętym – projekt Słowo z Mocą dołożył niemałą cegiełkę do akcji Image2016.

slowozmocja

Reklama
Reklama

Czas podsumowań to stały i bardzo ważny element naszego życia. Pozwala nam on spojrzeć z perspektywy czasu, złapać dystans i właściwe ocenić sprawy. Patrząc na projekt Słowo z Mocą oraz Image2016 i powiedzieć, że to dobre akcje to tak jakby nie powiedzieć nic. Cieszy to, że tyle osób wzięło udział w obu projektach. Ale także to, że były one właściwie całkowicie zorganizowane przez osoby świeckie. Od dłuższego czasu mówi się o tym, że w Kościele coraz większą rolę pełnią świeccy, którzy czują się odpowiedzialni za Kościół i za ewangelizację. I bardzo dobrze, w końcu wszyscy jesteśmy apostołami, którzy mają świadczyć o Bogu!

Szczególnie w świetle prześladowań, jakich doświadcza Kościół, a zwłaszcza ostatnich wydarzeń we Francji, pozostaje nam się jedynie modlić, aby głoszenie Dobrej Nowiny i doświadczenie żywego Boga w Jego Słowie było prawdziwie autentyczne, tak byśmy w odpowiednim momencie zachowali się jak trzeba. Otuchą niech będzie nam Słowo Jezusa, oczywiście z Mocą: Nie lękajcie się! Odwagi! Ja jestem!

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę