Nasze projekty
Wikipedia/Serecki - Praca własna

Roksana Węgiel: Bez Pana Boga nie byłoby moich sukcesów

Pan Bóg ma plan na każdego człowieka i czasem jak coś mi nie wyjdzie, to wiem, że za rogiem czeka już coś większego, coś lepszego - mówi Roksana Węgiel, 14-letnia piosenkarka, zwyciężczyni Eurowizji Junior, debiutująca właśnie swoją pierwszą płytą.

Reklama

Przed naszym wywiadem wysłaliśmy Ci książkę o. Adama Szustaka “Szusta rano”. Udało Ci się do niej zajrzeć?

Tak! Uwielbiam takie książki! Przydają się wtedy, gdy mam słabszy dzień, otwieram taką książkę i tam znajdują się fajne cytaty, które mnie motywuje.

Gdzie zwykle szukasz takich motywacji?

Reklama

Szczerze mówiąc, to właśnie takie cytaty mi bardzo dużo dają. Jeden z moich ulubionych to “Dopóki walczysz – jesteś zwycięzcą”. To mi się zawsze kojarzyło z czasami, w których trenowałam judo.

Miewasz czasami słabsze chwile, kiedy potrzebujesz takiego kopa?

Każdy ma w swoim życiu takie chwile…

Reklama

? PRZECZYTAJ: Szusta Rano- Przedkawowy pandowo-filozoficzno-śmieszno-filmowy codziennik motywacyjny o. Szustaka

Kto Cię wtedy inspiruje, pomaga się podnieść?

Przede wszystkim bardzo wspierają mnie wtedy rodzice – mama i tata bardzo mnie motywują. Szczególnie tatę pamiętam z tej motywacji w czasach judo, tata bardzo we mnie wierzy. Motywuje mnie też czasami muzyka motywacyjna. No i właśnie cytaty, o których wspomniałam wcześniej. Wpisuję w przeglądarkę “motywacyjne cytaty” i wyskakują.

Reklama
FOT. Borys Synak/Universal Music Polska

Chciałabym zapytać o wiarę, czy ona odgrywa jakąś rolę w tym motywowaniu. Ale zacznę najprościej: kim jest dla Ciebie Pan Bóg?

Myślę, że bez Niego nie udałoby mi się osiągnąć tych wszystkich sukcesów. Przede wszystkim stały się one dzięki Niemu. Jest w moim życiu wiele takich sytuacji, które niby się zdarzyły przez przypadek, a to wszystko było po COŚ. Zdaję sobie sprawę z tego, że Pan Bóg ma plan na każdego człowieka i czasem jak coś nie wyjdzie wiem, że za rogiem czeka już coś większego, coś lepszego. Przynajmniej w moim przypadku tak często jest. Może dlatego, że w to wierzę :)

Masz jakąś modlitwę ulubioną albo swój sposób na takie duchowe zatrzymanie się?

Szczerze mówiąc, to zawsze bliską modlitwą było dla mnie “Aniele Boży…”

A jakie miejsce w Twoim życiu zajmuje Jasna Góra?

Zajmuje bardzo ważne miejsce, w szczególności dlatego, że ma taką niesamowitą aurę. Byłam tam kilka razy, jest tam naprawdę pięknie.

Jest wiele osób młodych, Twoich rówieśników lub młodszych, marzących o tym, co Ciebie spotkało. Ty zresztą sama też często mówisz w wywiadach, że teraz spełnia się Twoje marzenie, że masz to, do czego dążyłaś. Co byś powiedziała takim osobom, które już straciły wiarę w to, że i im się uda, albo którzy zdają sobie sprawę, że jest zbyt wielu kandydatów do show biznesu, do śpiewania…
Zawsze tak było, że było wielu naprawdę utalentowanych artystów. Gdybym o tym myślała, to nawet bym się nie odważyła, by iść do jakiegokolwiek programu. Dlatego ważne, żeby się skupić na sobie, nie patrzeć na pseudo-konkurencję, bo każdy może robić to co chce, o czym marzy. Dlatego uważam, że powinno się mieć jakiś cel i dążyć do niego za wszelką cenę.

https://www.youtube.com/watch?v=31jYCtSBB1s

Masz jeszcze jakieś marzenia, skoro spełniło się już to największe, o śpiewaniu?

Oczywiście że mam! Największe jest to by moja muzyka była znana nie tylko w Polsce, ale też poza jej granicami naszego kraju. Nie wiem jeszcze jak mi się to uda, ale będę robić co w mojej mocy, by tak właśnie się stało.

A kto jest Twoim największym muzycznym idolem i inspiracją?

Beyoncé!

? POSŁUCHAJ:  Poczuj boski chill na wakacjach! Playlista Stacji7

Sama piszesz teksty swoich piosenek?

Na razie nie. Na pierwszej płycie chciałam, by teksty były napisane profesjonalnie, jeszcze się nie odważylam wydać swojego tekstu. Zobaczymy, może kiedyś.

A jak się odnajdujesz w słowach swoich piosenek? Zetknęłam się z zarzutem pod Twoim adresem, że twoje piosenki są jak żywcem przepisane z podręcznika motywacji, że są zbyt dorosłe…

Odnajduję się! Piszą je dla mnie osoby, które mnie dobrze znają, wiedzą, czego chcę, konsultują ze mną to co napiszą. Nie jest tak, że dostaję tekst i po prostu muszę go zaśpiewać. Wszystkie te piosenki są mi bliskie.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę