Nasze projekty

O małżeństwie w słowach i dźwiękach. Nowa płyta zespołu GGDuo

Zespół GGDuo tworzy małżeństwo - Gabriela i Wojciech Gąsiorowie. "Moja Cisza" to pierwszy album małżeńskiego duetu.

Reklama

Na płycie znajduje się 15 autorskich kompozycji – zarówno teksty jak i muzyka zostały skomponowane i zaaranżowane oraz w pełni wykonane przez Gabrielę i Wojciecha Gąsiorów. Zdecydowana większość utworów została nagrana w ich domowym studio nagrań, za wyjątkiem dwóch, zarejestrowanych podczas video-sesji na żywo w innych miejscach. Płyta to zbiór opowieści, które powstały na przestrzeni dziesięciu lat naszego wspólnego życia. Tworzone w różnych momentach i okolicznościach zapisane zostały w słowach i dźwiękach… – piszą wykonawcy.

Muzycznie płyta jest różnorodna i pojawia się tam wiele fascynacji muzycznych artystów. Jak sami twierdzą, trudno jest ją jednoznacznie sklasyfikować. Album zawiera zarówno utwory dobrze już znane, które cieszą się sporą oglądalnością na YouTube, takie jak tytułowa „Moja Cisza”, „Las” czy „Nieduptak”, ale również nowe piosenki – dotąd jeszcze niepublikowane.

Reklama
Reklama

GGDuo to duet, który tworzy małżeństwo – Gabi i Wojciech Gąsior – dwójka doświadczonych muzyków, absolwentów Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Gabi – wokalistka, autorka tekstów i muzyki oraz Wojciech – basista, multiinstrumentalista, aranżer działają na profesjonalnej scenie muzycznej od kilkunastu lat. Jako GGDuo opublikowali na swoim kanale YouTube ponad 20 filmów, a ich singiel „Moja Cisza” w przeciągu 3 lat uzyskał ponad 3 miliony odsłon. Założeniem duetu jest tworzenie muzyki własnej, nieograniczonej gatunkowo oraz dzielenie się dobrym słowem i własnymi doświadczeniami poprzez muzykę. Wszechstronność stylu i różnorodność brzmienia to główny kierunek w ich twórczości. Wykorzystują śpiew oraz wiele instrumentów (m.in. gitary basowe, akustyczne, instrumenty klawiszowe, perkusyjne, saksofon, kalimbę) na których sami grają, muzycznie polegając tylko na sobie.

Płyta można zakupić TUTAJ.

Przeczytaj również

  Reklama
  Reklama

  mat. prasowe, zś/Stacja7

  Reklama
  Reklama

  Najciekawsze artykuły

  co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

  Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
  Reklama
  WIARA I MODLITWA
  Wspieraj nas na Patronite