Nasze projekty

Zmiany w Watykanie. Papież mianował nowego sekretarza dykasterii ekumenicznej

Franciszek mianował księdza Flavio Pace, dotychczasowego podsekretarza Dykasterii ds. Kościołów Wschodnich, sekretarzem Dykasterii ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

fot. Arnold Straub/unsplash.com

Papież przydzielił mu stolicę tytularną Dolia i nadał osobisty tytuł arcybiskupa -poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Arcybiskup – nominat Flavio Pace urodził się 29 lipca 1977 w Monzie. 8 czerwca 2002 otrzymał święcenia kapłańskie i został inkardynowany do archidiecezji mediolańskiej. Po święceniach pracował jako wikariusz w Abbiategrasso. Opiekował się młodzieżą, nauczał religii i był kapelanem w lokalnym hospicjum. Następnie rozpoczął studia w Papieskim Instytucie Studiów Arabskich i Islamologii, gdzie uzyskał certyfikat z islamologii, a następnie współpracował przy niektórych inicjatywach dotyczących relacji między archidiecezją mediolańską a islamem. W 2011 rozpoczął pracę w Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich. 3 lutego 2020 został mianowany przez papieża Franciszka podsekretarzem tej dykasterii.  

Zadaniem do spraw Popierania Jedności Chrześcijan jest zajmowanie się dziełem ekumenicznym, poprzez odpowiednie inicjatywy i przedsięwzięcia, podejmowane zarówno wewnątrz Kościoła katolickiego, jak i w relacjach z innymi Kościołami i Wspólnotami kościelnymi, zmierzające do przywrócenia jedności chrześcijan.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę