W sierpniu papież odwiedzi L’Aquilę. W 2009 r. miasto dotknęło katastrofalne trzęsienie ziemi

W niedzielę 28 sierpnia 2022 r. papież Franciszek uda się z wizytą duszpasterską do położonego około 100 km na wschód od Rzymu miasta L'Aquila. W roku 2009 zostało ono dotknięte katastrofalnym trzęsieniem ziemi. W jego wyniku niemal zupełnie została zniszczona historyczna zabudowa miasta, zginęło 308 osób, a ok. 1500 osób zostało rannych.

fot. M. Mazur / EpiskopatNews / Flickr

Ojciec Święty wyruszy śmigłowcem z Watykanu o godz. 8.00 a po 25 minutach lotu przybędzie na stadion Gran Sasso w L’Aquila, po czym uda się samochodem na plac katedralny (Piazza Duomo). Zostanie tam powitany przez arcybiskupa L’Aquili, kard. Giuseppe Petrocchi, a także przedstawicieli miejscowych władz. Papież wejdzie na chwilę modlitwy do katedry, która jest wciąż w ruinie po trzęsieniu ziemi w 2009 roku.

O 9.15 na dziedzińcu przed katedrą Franciszek skieruje pozdrowienie do rodzin ofiar, władz i obywateli obecnych na placu, a następnie uda się samochodem do bazyliki Santa Maria in Collemaggio.

O godz. 10.00 Papież będzie przewodniczył Mszy św. na dziedzińcu bazyliki i tam też odmówi modlitwę „Anioł Pański”. Po uroczystościach Ojciec Święty powróci do Watykanu.

Reklama
Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę