Nasze projekty

Premier Ukrainy poprosił papieża o pomoc w powrocie uprowadzonych ukraińskich dzieci. „Są przetrzymywane”

"Poprosiłem Jego Świątobliwość o pomoc w powrocie do domu Ukraińców, ukraińskich dzieci, które są przetrzymywane" - powiedział premier Ukrainy Denys Szmyhal po spotkaniu z papieżem Franciszkiem.

fot. Денис Шмигаль/facebook.com/ Katherine Chase/unsplash.com

Premier Denys Szmyhal i papież Franciszek omówili w Watykanie formułę pokoju i pomocy w powrocie ukraińskich dzieci uprowadzonych przez Rosję na jej terytorium. Ukraiński premier powiedział o tym na konferencji prasowej w Rzymie, poinformowała ukraińska agencja prasowa Ukrinform.

Poprosiłem Jego Świątobliwość o pomoc w powrocie do domu Ukraińców, ukraińskich dzieci, które są przetrzymywane, aresztowane, deportowane do Rosji w sposób przestępczy – powiedział Szmyhal.

Zaznaczył, że omówił z papieżem formułę pokojową zaproponowaną przez prezydenta Wołodymyra Zelenskiego i możliwy sposób jej realizacji, a także pomoc Watykanu w tej sprawie. Zaprosiłem też Ojca Świętego do osobistej wizyty na Ukrainie – dodał premier.

Reklama

Szmyhal przybył do Włoch w środę, 26 kwietnia. W Rzymie wziął udział w dwustronnej konferencji na temat odbudowy Ukrainy, spotkał się z prezydentem, szefem włoskiego rządu i przewodniczącymi obu izb parlamentu.

Papież Franciszek przyjął Szmyhala 27 kwietnia, w przeddzień swojej wizyty apostolskiej na Węgrzech.

ZOBACZ: Premier Ukrainy poprosił papieża o pomoc w powrocie uprowadzonych ukraińskich dzieci. „Są przetrzymywane”

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę