Nasze projekty

Papież wezwał do modlitwy za ofiary kataklizmów. „Dołączcie do moich modlitw”

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Franciszek zaapelował o modlitwę i solidarność wobec dotkniętych klęskami żywiołowymi Libii i Maroka, a także o pokój na Ukrainie. "Zachęcam was, byście dołączyli do moich modlitw za tych, którzy stracili życie, za ich rodziny i za wysiedlonych" - powiedział papież.

fot. Adrian Martínez Cádiz/cathopic.com

Myślami jestem z mieszkańcami Libii poważnie dotkniętymi gwałtownymi opadami deszczu, które spowodowały zatopienia i powodzie, stając się przyczyną wiele zgonów i rannych, a także rozległych zniszczeń. Zachęcam was, byście dołączyli do moich modlitw za tych, którzy stracili życie, za ich rodziny i za wysiedlonych. Niech nie zabraknie naszej solidarności wobec tych braci i sióstr, tak cienko doświadczonych, z powodu tej klęski żywiołowej – powiedział papież.

ZOBACZ: Katastrofalna powódź w Libii. Papież modli się za ofiary

Papież Franciszek wspomniał także o Maroku, gdzie niedawno doszło do katastrofalnego trzęsienia ziemi, w wyniku którego zginęło blisko 3 tysiące osób. Moje myśli kierując się także do szlachetnego narodu marokańskiego, który cierpi z powodu trzęsienia ziemi. Módlmy się za Maroko, za jego mieszkańców. Niech Pan da im siłę do odbudowy, zaradzenia skutkom tego straszliwej katastrofy, jaką przeżyli – podkreślił Franciszek.

Reklama

Na koniec spotkania papież ponownie zaapelował o modlitwę w intencji pokoju na świecie, a w szczególności na Ukrainie. Jutro Kościół obchodzi święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nie ustawajmy w wierności Krzyżowi Chrystusa, znakowi miłości i zbawienia. I proszę, bracia i siostry, módlmy się nadal o pokój na świecie, zwłaszcza na udręczonej Ukrainie, której cierpienie jest zawsze obecne w naszych umysłach i sercach – powiedział.

ZOBACZ: Papieski wysłannik w drodze do Pekinu. Celem wizyty są „rozmowy na temat sprawiedliwego pokoju”

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę