Nasze projekty

Katastrofalna powódź w Libii. Papież modli się za ofiary

Franciszek zapewnił o modlitwie za ofiary tragicznej powodzi w Libii oraz za wszystkich opłakujących stratę bliskich. Zginęło co najmniej 3 tysiące osób.

FOT. BENHUR ARCAYAN/WIKIPEDIA.COM

Papież wyraził też duchową bliskość z rannymi, poszukującymi swych zaginionych bliskich oraz z niosącymi pomoc służbami ratunkowymi.

Wciąż rośnie bilans potężnej burzy, która wczoraj przetoczyła się przez ten kraj. Prowizoryczne dane mówią o co najmniej 3 tys. ofiar i 10 tys. zaginionych.

Woda zniszczyła wszystko – poinformował bp George Bugeja. Wikariusz apostolski stolicy Libii wskazuje, że sytuacja jest katastrofalna – miasto jest odcięte, nie ma elektryczności i komunikacji. Hierarcha wyraża nadzieję, że szybko nadejdzie pomoc międzynarodowa. Czerwony Półksiężyc alarmuje, że brakuje leków, żywności, odzieży a także koców oraz namiotów, w których ofiary kataklizmu mogłyby znaleźć schronienie.

Reklama

Z powodu potężnej burzy w wielu miejscach na wschodzie Libii doszło do powodzi błyskawicznej. Liczba ofiar ekstremalnych warunków pogodowych może się zwiększyć. Odnotowano wiele lawin błotnych i podtopień. Władze Libii ogłosiły w kraju stan nadzwyczajny, zamykając szkoły i sklepy oraz wprowadzając godzinę policyjną.

ZOBACZ TEŻ: Bp Suchodolski usłyszał to od młodych ludzi w samolocie. „Jest duży potencjał”

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę