Papież spotkał się ze znanym włoskim komikiem. To laureat Oscara

Tuż przed dzisiejszą audiencją generalną w Auli Pawła VI papież Franciszek przyjął na audiencji włoskiego aktora i komika Roberto Benigniego. Zagrał on między innymi w filmie "Życie jest piękne". Otrzymał za tę rolę Oscara.

fot. Vatican News/Facebook.com

O spotkaniu poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, które wymieniło wydarzenie wśród aktywności Ojca Świętego i udostępniło zdjęcia.

70-letni Roberto Remigio Benigni jest aktorem o charakterystycznej twarzy i niezwykle ekspresyjnym sposobie poruszania się. Jego gestykulacja, sposób mówienia i mimika czasami uznawane są za stereotypowo włoskie. Sławę i popularność przyniosły mu komediowe kreacje w wyreżyserowanych przez niego filmach.

Karierę aktorską rozpoczął na początku lat 70., w teatrze i filmie debiutował dzięki współpracy z Giuseppe Bertoluccim. Występował w programach telewizyjnych.

Reklama
Reklama

Światową sławę przyniosła Benigniemu tragikomedia o Holocauście – Życie jest piękne z 1997. W wyreżyserowanym przez siebie filmie Benigni tradycyjnie zagrał główną rolę – prostodusznego półkrwi Żyda Guido. Film zdobył szereg nagród oraz nominacje do Oscarów w prestiżowych kategoriach – Benigni odebrał statuetkę dla aktora w roli pierwszoplanowej. W tym samym roku uzyskał także francuską nagrodę Cezara.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę