Nasze projekty

Papież przyjął na audiencji abp. Gänsweina

Były sekretarz osobisty Benedykta XVI przebywa w Rzymie w związku z obchodami pierwszej rocznicy śmieci papieża-seniora. 31 grudnia odprawił w Bazylice św. Piotra Mszę św. Dziś natomiast spotkał się z papieżem Franciszkiem na audiencji prywatnej.

fot. influenzando/Cathopic/print screen EWTN Polska/YouTube

Informację o tym, że papież przyjął dziś między innymi na audiencji prywatnej abp. Georga Gänsweina, arcybiskupa tytularnego Urbisaglia, z grupą Memores Domini poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Były sekretarz osobisty Benedykta XVI przebywa w Rzymie w związku z obchodami pierwszej rocznicy śmieci papieża-seniora. 31 grudnia odprawił w Bazylice św. Piotra Mszę św. w intencji zmarłego rok temu papieża Ratzingera. Zakonnice ze zrodzonego w łonie ruchu Comunione e Liberazione stowarzyszenia Memores Domini posługiwały najpierw w apartamentach papieskich, a po rezygnacji przez Benedykta XVI z dalszego pełnienia Posługi Piotrowej – w klasztorze Mater Ecclesiae.

ZOBACZ: Mel Gibson: zawsze wierzyłem w Boga

Reklama

Franciszek 28 lutego 2023 roku zwolnił 67-letniego abp. Gänsweina z obowiązków prefekta Domu Papieskiego i polecił opuszczenie Watykanu. Od 7 lipca 2023 roku przebywa on na terenie rodzimej diecezji we Fryburgu Bryzgowijskim.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę