Nasze projekty

Papież w piątek opuści szpital. Jak się czuje?

Jak poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni, papież Franciszek dobrze wypoczął w nocy, a przebieg kliniczny jest normalny. Lekarze zdecydowali, że papież opuści szpital w piątek rano.

fot. Luis Ángel Espinosa, LC/cathopic.com

„Zespół medyczny, który opiekuje się papieżem Franciszkiem, potwierdził, że Ojciec Święty zostanie wypisany ze szpitala Gemelli jutro rano” – podkreślił dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.

W komunikacie przytoczono opinię lekarzy, że badania hematochemiczne są w normie. Wczoraj wieczorem spożył wspólny posiłek wraz z tymi, którzy pomagali mu od chwili przyjęcia do kliniki Gemelli. Dziś rano, w ramach podziękowania przyjął cały zespół operacyjny składający się z personelu medycznego, pielęgniarek, pracowników socjalnych i służby zdrowia oraz personelu pomocniczego, który koordynował, przeprowadził i umożliwił operację.

Następnie spotkał się z ks. biskupem Claudio Giuliodorim, asystentem kościelnym Katolickiego Uniwersytetu Najświętszego Serca oraz ks. Nunzio Currao, kapelanem pracowników Kliniki Gemelli; następnie z przedstawicielami zarządu Fondazione Policlinico Gemelli, z prezesem Carlo Fratta Pasinim i rektorem Uniwersytetu Katolickiego, prof. Franco Anellim, wraz z organami zarządzającymi Kliniką, z dyrektorem generalnym prof. Marco Elefantim.

Reklama

Na zakończenie wizyty udał się na oddział onkologii i neurochirurgii dziecięcej, gdzie otoczeni są opieką młodzi pacjenci, którzy w minionych dniach wyrazili swoją miłość wobec papieża poprzez liczne listy, rysunki i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Papież Franciszek dotknął cierpienia tych dzieci, które każdego dnia wraz ze swoimi matkami i ojcami niosą na swoich barkach cierpienie krzyża. Każdemu z nich podarował różaniec i książkę.

ZOBACZ: Papież odwiedził dzieci na oddziale onkologicznym

Pozdrawiając obecnych, Ojciec Święty podziękował całemu personelowi medycznemu za jego profesjonalizm i wysiłki na rzecz złagodzenia cierpienia innych, nie tylko za pomocą leków, ale także poprzez czułość i człowieczeństwo.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę