Nasze projekty

Papież: Jestem całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi

"Jestem całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i w Syrii. Modlę się nadal za tych, którzy stracili życie, za rannych, za ich rodziny, oraz za ratowników" - podkreślił papież Franciszek.

fot. Marcin Mazur/Episkopat.pl

Papież Franciszek za pośrednictwem Twittera, w dziewięciu językach zapewnił o swojej modlitwie za wszystkich dotkniętych trzęsieniem ziemi jakie w poniedziałek wczesnym rankiem nawiedziło Turcję i Syrię.

Jestem całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i w Syrii. Modlę się nadal za tych, którzy stracili życie, za rannych, za ich rodziny, oraz za ratowników. Oby konkretna pomoc nas wszystkich mogła ich wesprzeć w tej straszliwej tragedii – podkreślił papież.

Papież już wczoraj za pośrednictwem sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolina przesłał telegramy kondolencyjne do nuncjuszy apostolskich w Turcji i Syrii.

Do potężnego trzęsienia ziemi doszło w poniedziałek wczesnym rankiem w południowo-wschodniej Turcji i północnej Syrii. Wstrząsy spowodowały, że tysiące budynków uległo zawaleniu, a pod gruzami znalazło się wiele ludzi. Dotychczas już ponad 5 tysięcy osób straciło życie.

pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę