Nasze projekty

Papież do policjantów: bądźcie rzemieślnikami pokoju w społeczeństwie

„Bardzo potrzeba dziś ludzi, którzy pracują na rzecz pokoju nie tyle pięknymi słowami, ale czynami, starannie wykonując swoje obowiązki w służbie dobra wspólnego!” - powiedział papież do przedstawicieli funkcjonariuszy włoskiej policji i Inspektoratu Bezpieczeństwa Publicznego w Watykanie oraz ich rodzin i kapelanów.

fot. Luis Ángel Espinosa, LC/cathopic.com

Franciszek wyraził wdzięczność za służbę, którą z samozaparciem i poświęceniem pełnią na placu św. Piotra i na terenie przylegającym do Watykanu. Ojciec Święty wspomniał też o hojnym zaangażowaniu służb porządku publicznego przy okazji jego wizyt na terenie Rzymu i w całych Włoszech. Dodał, że ta posługa może być znakiem bliskości Boga wobec braci i sióstr, których spotykają na co dzień i którzy czekają na gest życzliwości i powitania z ich strony. Jest to konkretny sposób bycia „rzemieślnikami” pokoju.

Zachęcam was do wytrwania w ideałach i postanowieniach, które inspirują wasze życie i postępowanie w wykonywaniu powierzonych wam delikatnych zadaniach. Mam nadzieję, że wasza praca, nierzadko wykonywana z wyrzeczeniem i ryzykiem, będzie zawsze ożywiona chęcią pomocy bliźniemu i wspólnocie – podkreślił papież.

Niech narodziny Pana Jezusa, które właśnie obchodziliśmy, podtrzymują w was zawsze żywe chrześcijańskie poczucie braterstwa i solidarności. Zapraszam was do ponownego odkrycia piękna i wciąż nowej mocy Ewangelii oraz do uczynienia jej wyrazistą w waszych sumieniach i w waszym życiu, odważnie świadcząc o Bożej miłości w każdym środowisku, także w miejscu pracy – dodał.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę