Franciszek: ta okrutna i bezsensowna wojna zagraża całemu światu

Papież powiedział w piątek, że wojna na Ukrainie "zagraża całemu światu". "Nie może nie przemówić do sumienia każdego chrześcijanina i każdego Kościoła" - stwierdził.

fot. Mazur Episkopat Polski/Flickr

Zanim jeszcze zakończył się kryzys sanitarny, cały świat stanął wobec konieczności zmierzenia się z nowym tragicznym wyzwaniem – powiedział papież w czasie piątkowej audiencji dla Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

Przypomniał, że po zakończeniu drugiej wojny światowej nie brakowało regionalnych wojen. To dlatego często mówiłem o trzeciej wojnie światowej w kawałkach, rozsianej trochę wszędzie – dodał. Jako przykład podał Rwandę i Birmę i stwierdził: ale one są daleko, nie widzimy ich. Ta dzisiejsza jest blisko i sprawia, że reagujemy.

Ta wojna, okrutna i bezsensowna, ma większy wymiar i zagraża całemu światu, nie może nie przemówić do sumienia każdego chrześcijanina i każdego Kościoła – oświadczył Franciszek.

Reklama
Reklama

Dzisiaj, w obliczu barbarzyństw wojny, należy podsycać pragnienie jedności – wskazał papież, apelując o głoszenie „Ewangelii pokoju, która rozbraja serca”.

kh, PAP/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę