Franciszek: słuchajmy Chrystusa, poznawajmy Go i idźmy za Nim

Do słuchania Chrystusa, poznawania Go coraz bardziej i pójścia za Nim drogą służby zachęcił Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą Regina Caeli. Papież nawiązał do czytanych dzisiaj słów Ewangelii: „Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną” (J 10,27).

fot. Vatican News/YouTube.com

Mówiąc o słuchaniu Franciszek podkreślił, że inicjatywa zawsze wychodzi od Pana Jezusa. Zauważył, że w dzisiejszym świecie trudno słuchać siebie nawzajem! W rodzinie, w szkole, w pracy, a nawet w Kościele!. Wskazał, że chrześcijanin jest dzieckiem słuchania, powołanym do życia ze Słowem Bożym w zasięgu ręki. Kto słucha innych, słucha też Pana i odwrotnie. I doświadcza czegoś bardzo pięknego, a mianowicie, że sam Pan słucha: wysłuchuje nas, kiedy się do Niego modlimy, kiedy się Jemu powierzamy, kiedy Go przyzywamy– stwierdził Ojciec Święty.

„Nigdy nie jesteśmy pozostawieni sami sobie”

Papież zaznaczył, że słuchanie Jezusa staje się drogą do odkrycia, że On nas zna i miłuje. Wtedy nasza relacja z Nim nie będzie już bezosobowa, zimna czy udawana. Jezus pragnie serdecznej przyjaźni, zaufania, bliskości. Chce nam dać nowe i wspaniałe poznanie: abyśmy wiedzieli, że jesteśmy zawsze miłowani przez Niego, a zatem nigdy nie jesteśmy pozostawieni samymi sobie – powiedział Franciszek, dodając, że jest to ważne zwłaszcza w cierpieniach, trudnościach, kryzysach.

Ojciec Święty zauważył, że owce, które słuchają i odkrywają, że są znane, idą za swoim pasterzem, to znaczy tam, gdzie On idzie, aby szukać tych, którzy się zgubili, interesują się tymi, którzy są daleko, biorą sobie do serca sytuację cierpiących, potrafią płakać z płaczącymi, wyciągać rękę do bliźniego, brać go na swoje ramiona. Niech Najświętsza Dziewica pomaga nam słuchać Chrystusa, poznawać Go coraz bardziej i iść za Nim drogą służby – powiedział papież przed odmówieniem modlitwy Regina Caeli i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

Reklama
Reklama

KAI, kw/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę