Franciszek apeluje do młodych: nie budujcie muru przed swoim życiem

"Mury zamykają cię w sobie, perspektywa sprawia, że się rozwijasz! Zawsze patrz na horyzont, oczami, ale przede wszystkim sercem!" - zaapelował papież w przesłaniu skierowanym do młodych przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

fot. M. Mazur / Episkopat.pl

Franciszek ucieszył się, że na Światowe Dni Młodzieży zarejestrowało się już 400 tysięcy młodych. Jestem zaskoczony i szczęśliwy, że przybędzie tak wielu ludzi młodych, bo potrzebują uczestnictwa. Niektórzy powiedzą „jadę w celach turystycznych”. Ale młody, który przybywa, ma w głębi duszy pragnienie uczestnictwa, dzielenia się z innymi, opowiedzenia swojego doświadczenia i przyjmowania doświadczenia drugiego. Jest spragniony horyzontów – podkreślił.

Wy, młodzi, z których 400 tysięcy już się zapisało, spragnieni jesteście horyzontów. W tym spotkaniu, w tym Dniu, uczcie się zawsze patrzeć na perspektywę, zawsze patrzeć poza. Nie budujcie muru przed swoim życiem. Mury zamykają cię w sobie, perspektywa sprawia, że się rozwijasz! Zawsze patrz na horyzont, oczami, ale przede wszystkim sercem! Otwórzcie serce! Na inne kultury, na innych chłopców i dziewczęta, którzy również przybędą na ten Dzień – mówił papież.

Franciszek zaapelował, aby młodzi „przygotowali się na otwarcie swoich horyzontów i swojego serca!”. I dziękuję, że już się zapisaliście, z dużym wyprzedzeniem. Ufajmy, że inni również pójdą za Waszym przykładem! Niech Bóg Wam błogosławi, a Matka Boża niech Was strzeże. Módlcie się za mnie, ja modlę się za was. I nie zapominajcie: nie mury, lecz perspektywy! Dziękuję – podkreślił.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę