Benedykt XVI spotkał się z abp Szewczukiem. Są zdjęcia

Papież-senior Benedykt XVI przyjął 9 listopada w klasztorze Mater Ecclesiae arcybiskupa większego kijowsko-halickiego Światosława Szewczuka. Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego złożył raport o trudnej sytuacji humanitarnej na Ukrainie - poinformowała agencja prasowa ACI Stampa.

fot. Fondazione Vaticana Joseph Ratzinger - Benedetto XVI/facebook.com

Podczas spotkania abp Szewczuk zrelacjonował przebieg wojny w Ukrainie, przedstawił papieżowi-seniorowi sytuację humanitarną i powtórzył, że wojna na Ukrainie ma charakter ideologiczny i kolonialny, i porównał ją do reżimu nazistowskiego. Ponadto podziękował Benedyktowi XVI za list, który papież-senior wysłał do niego na początku wojny.

Benedykt XVI podkreślił, że uważnie śledzi sytuację na Ukrainie i wyraził wielki smutek z powodu cierpień narodu ukraińskiego oraz zapewnił, że zawsze modli się o pokój w Ukrainie. Abp Szewczuk zaznaczył, że „tylko moc modlitwy sprawia, że naród ukraiński żyje” i dlatego prosił o dalszą modlitwę za Ukrainę.

To Benedykt XVI mianował Światosława Szewczuka biskupem 14 stycznia 2009 r., przydzielając mu funkcję biskupa pomocniczego w eparchii Santa Maria del Patrocinio w Buenos Aires, gdzie poznał kard. Jorge Bergoglio, dzisiaj papieża Franciszka. Benedykt XVI potwierdził także wybór abp Szewczuka na zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego 25 marca 2011 r.

Reklama
Reklama

Abp Szewczuk przebywa w Rzymie z tygodniową wizytą. W poniedziałek spotkał się z papieżem Franciszkiem, któremu ofiarował fragment pocisku, który zniszczył greckokatolicki kościół w mieście Irpieniu. 12 listopada spotka się z kard. Pietro Parolinem, sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej, a 14 bm. spotka się z wybranymi ambasadorami akredytowanymi przy Stolicy Apostolskiej.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę