Nasze projekty

Zwierzchnicy Kościołów w Ziemi Świętej opublikowali wspólne świąteczne orędzie

O swej modlitwie o pokój i sprawiedliwość zapewniają zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich w Ziemi Świętej we wspólnym orędziu z okazji świąt Bożego Narodzenia opublikowanym w Jerozolimie. „Wojna i niesprawiedliwość, wyobcowanie i ucisk, zniszczenie i nadmierna konsumpcja są niektórymi formami grzechu i zła, które zniewalają naszą ludzkość” - napisali zwierzchnicy 13 Kościołów obecnych w Jerozolimie.

Hierarchowie podkreślili, że „narodziny Jezusa Chrystusa są ciągłym przypomnieniem o odkupieniu, które Bóg dał poprzez przezwyciężenie grzechu i wszelkiego zła.”

„Modlimy się, aby ten święty okres świąteczny przyniósł sprawiedliwość wszystkim ludziom. Modlitwa jest szczególnie konieczna dla Ziemi Świętej i Bliskiego Wschodu, aby Boże Narodzenie przynosiło Dobrą Nowinę pokoju, sprawiedliwości i pojednania wszystkim narodom” – napisali zwierzchnicy Kościołów Ziemi Świętej.

Orędzie z okazji świąt Bożego Narodzenia podpisali m.in. grecko-prawosławny patriarcha Jerozolimy, Teofil III, administrator apostolski Patriarchatu Łacińskiego Jerozolimy, arcybiskup Pierbattista Pizzaballa, franciszkański kustosz Kustodii Ziemi Świętej Francesco Patton i ormiańsko-apostolski patriarcha Nourhan Manougian.

Reklama

 

KAI

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite