Nasze projekty

Wstrząsające zdjęcia z Ukrainy. „Marjinka przestała istnieć”

Dramatyczne zdjęcia zrujnowanego miasta Marjinka opublikował w sieci m.in. szef kancelarii prezydenta Ukrainy Andrij Jermak. "Tak wyglądają skutki działalności terrorystycznej Rosji" - podkreślił. Miasto w wyniku ciągłych ostrzałów rosyjskiego wojska przestało niemalże istnieć.

fot. NEXTA/Twitter.com

Szef kancelarii prezydenta Ukrainy Andrij Jermak opublikował za pośrednictwem mediów społecznościowych zdjęcia z właściwie ruin miasta Marjinka w obwodzie donieckim. Miasto zostało niemalże w całości zniszczone przez rosyjskie bombardowania.

Marjinka przestała istnieć. Tak wyglądają skutki działalności terrorystycznej Rosji. Mało czym się różnią od Państwa Islamskiego – napisał Jermak na serwisie Telegram. Zdjęcia opublikowane przez ukraińskiego polityka przedstawiają Marijankę z lotu ptaka. Ciężko dostrzec na nich choćby kawałek jakiegokolwiek budynku.

Jak podkreślił szef kancelarii prezydenta Ukrainy, miasto przed wojną „żyło i kwitło”. Jaka ma być zapłata od Rosjan za Marjinkę i inne miasta Ukrainy, za zbrodnie i zabójstwa? Trybunał – podkreślił.

Reklama

W Marjince przed wojną mieszkało 10 tysięcy osób (według danych z 2015 roku).

pa, rmf24.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę