Nasze projekty

Węgierscy biskupi o planowanej wizycie papieża: wielka radość dla naszego narodu

"To wielka radość dla naszego narodu" – tymi słowami Peter Erdő skomentował zapowiedź wizyty papieża Franciszka na Węgrzech w dniach 28-30 kwietnia br. Metropolita Esztergomu-Budapesztu i prymas Węgier zwrócił uwagę, że o tej wizycie duszpasterskiej Węgrzy pragnęli od lat.

fot. anacris/Cathopic

Z kolei przewodniczący konferencji episkopatu bp András Veres zwrócił uwagę, że wizyta papieża jest „wydarzeniem bardzo ważnym nie tylko dla katolików”, którzy stanowią 37 proc. społeczeństwa, ale „dla wszystkich Węgrów” w kraju i poza jego granicami. Wyjaśnił, że ze względu na wiek papieża (który w tym roku skończy 87 lat), podróż ograniczy się do Budapesztu. Zaprosił zarówno mieszkańców kraju, jak i państw sąsiednich do uczestnictwa w Mszy św., którą Franciszek odprawi 30 kwietnia.

ZOBACZ: Franciszek pod koniec kwietnia odwiedzi Węgry. „Przyjął zaproszenie władz”

Natomiast sekretarz episkopatu, prał. Tamás Tóth zauważył, że do niewielu krajów papież przyjeżdża dwukrotnie. Podkreślił też „piękny program” wizyty Franciszka, który spotka się m.in. z uchodźcami z Ukrainy, którym pomaga węgierska Caritas. Duże oczekiwania wiąże się z jego spotkaniem z młodzieżą, która będzie mogła dostrzec „światowy wymiar Kościoła” i to, że jest „częścią Kościoła powszechnego”.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę