Nasze projekty

Strażacy z Watykanu pomagają szukać ofiar trzęsienia ziemi

Na tereny dotknięte silnym trzęsieniem ziemi w północnych Włoszech również Watykan wysłał ekipę ratunkową. Już wczesnym rankiem 24 sierpnia sześciu członków watykańskiej straży pożarnej wyjechało do szczególnie dotkniętego kataklizmem miasta Amatrice, poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Jak podkreślono, jest to „konkretny znak bliskości Ojca Świętego z ludźmi dotkniętymi skutkami trzęsienia ziemi”. Niezwykle rzadko zdarza się, żeby watykańska straż pożarna interweniowała poza murami Watykanu. Ratownicy pomogą państwowym organizacjom w poszukiwaniu ofiar i opiece nad nimi.

Podczas środowej audiencji generalnej zamiast katechezy, wraz z 11 tysiącami wiernych zgromadzonych na placu św. Piotra w Watykanie, papież Franciszek odmówił w intencji ofiar część bolesną różańca.

Tymczasem liczba ofiar śmiertelnych ciągle rośnie, według ostatnich informacji jest ich co najmniej 247 oraz ponad 400 rannych, wielu uważa się za zaginionych.

Reklama

Epicentrum trzęsienia ziemi wczorajszej nocy znajdowało się w pobliżu Norcii – antycznej Nursji, znanej jako miejsce urodzenia św. Benedykta – w prowincji Perugia w Apeninach. Najbardziej ucierpiały miejscowości Accumoli, Posta, Pescara del Tronto i Arquata del Tronto. W gęsto zamieszkanych regionach nie odnotowano większych szkód, ponieważ trzęsienie ziemi nastąpiło w regionie górskim, w którym leży kilka parków narodowych.

„Mojego miasta już nie ma”, powiedział burmistrz Amatrice, Sergio Pirozzi. Pod gruzami w dalszym ciągu przebywają ludzie.


ts / Amatrice

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite