Nasze projekty

Rosja: katolicy przeciwko banerom z portretem Stalina

W przeddzień Dnia Zwycięstwa katolicy i działacze partii Jabłoko z Nowosybirska wystosowali do władz miasta protest przeciwko umieszczeniu na banerach portretów Stalina

Działacze partii Jabłoko i wierni katolickiej diecezji Przemienienia Pańskiego z Nowosybirska wysłali do mera miasta protest przeciwko umieszczaniu wielkich portretów Stalina. Swój sprzeciw uzasadnili faktem, że Stalin przyczynił się do zamordowania i wysłania do obozów koncentracyjnych wielomilionowych rzesz obywateli sowieckich. Szczególnie podkreślili jego winę za nie przygotowanie armii do obrony przeciwko niemieckiej napaści, co zaowocowało ogromnymi stratami w ludziach.

Podważyli, coraz częściej przywoływaną na nowo za rządów Władimira Putina, opinię o rzekomych zasługach Stalina dla osiągnięcia zwycięstwa. Uznali ją za niesprawiedliwą i niemoralną. Przypomnieli, że dotąd w okręgu nowosybirskim mieszka 20 tys. ludzi represjonowanych w czasach stalinowskich.

Reklama
Reklama

Za zgodą władz miejskich banery z ogromnymi podobiznami Stalina rozmieścili działacze Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej.


RV / Nowosybirsk

Reklama
Reklama

wklejka_aniolowie_ver1

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite