Nasze projekty

Prokuratura w Rzymie prowadzi śledztwo ws. kard. Krajewskiego

Działający w Rzymie dostawca prądu czyli firma Acei złożyła do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez kard. Konrada Krajewskiego. Chodzi o zerwanie przez niego blomb i nielegalne przywrócenie energii elektrycznej w bloku zamieszkiwanym przez bezdomne rodziny z dziećmi.

Wydarzenia, których dotyczy zawiadomienie miały miejsce 11 maja. Papieski jałmużnik, już nazwany przez media „Robin Hoodem papieża”, pojechał do budynku socjalnego przy Via Santa Croce w Gerusalemme, zerwał zabezpieczenia i przywrócił prąd, którego nie było w bloku od początku miesiąca. W bloku mieszka ponad 400 osób, w tym ok. setka małych dzieci. Z powodu braku prądu nie tylko nie działało światło oraz lodówki z jedzeniem, ale również brakowało wody. Elektryczność została tam odcięta przez Acei z powodu zaległych opłat wynoszących 300 tys. EUR.

Operator najpierw zawiadomił policję o nielegalnych działaniach papieskiego jałmużnika, a następnie zawiadomił prokuraturę. Zawiadomienie dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa w postaci kradzieży elektryczności oraz zagrożenie dla bezpieczeństwa z powodu manewrów na panelach elektrycznych.

Kardynał był już wzywany na spotkanie do włoskiego ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego. Wcześniej ten sam minister, potępiając działania jałmużnika wyraził nadzieję, że ureguluje on zaległy rachunek za prąd w tej kamienicy. Kard. Krajewski potwierdził, że tak będzie.

Reklama
Reklama

ad, Il Messaggero.it/Stacja7

 

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite